Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

10.000’den fazla Galaxy Note 4 piyasadan geri toplatılıyor!

Samsung üreticisinin Galaxy Note 4 modelinin bataryasında önemli bir problem olduğu anlaşıldı. Bundan dolayı, Galaxy Note 4’ün sorun olduğu tespit edilen bataryası yanma ve patlama riski içerdiğinden 10.000’den fazla Galaxy Note 4 piyasadan geri toplatılmaya hazırlanıyor.

10.000’den fazla Galaxy Note 4 piyasadan geri toplatılıyor!
202
18 Ağustos 2017 - 23:28

Samsung Note 4 serisinde kullanılan 10.000’den batarya FedEx Chain Supplypatlama ve yanma riski içeriyor.

Samsung üreticisinin konuya ilişkin açıklamasında, Note 4 serisinde yaşanan batarya probleminde hatanın kendisinden kaynaklanmadığını etti. Samsung’un açıklamasına göre, FedEx Tedarik Zincirinin orijinal olmayan bataryalarından dolayı aşırı ısınma tehlikesi olduğu fark edilmiş.

Amerika Birleşik Devletler Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu tarafından meydana gelen bu olayla ilgili, yenileme süreci kapsamında FedEx adlı tedarik zincirinden temin ettiği bazı bataryaların sahte olduğu ve aşırı ısındığı tespit edildi. Bu pillerin Note 4’ün üretiminde kullanılan piller olmadığını anlaşıldı. Sahte bataryaların nerede üretildiği ise henüz bilinmemektedir.

Ancak şu an için kullanıcılar tarafından şikayette bulunulan herhangi bir patlama veya yanma olayı yaşanmadı.

Samsung Note 4 serisini bu pille kullananlara telefonlarını acilen kapatmaları uyarısında bulunuluyor.

Note 4’ün değiştirilebilir bir pili olması avantajı sayesinde FedEx Supply Chain, bu problemden etkilenenlere ücretsiz bir batarya ve sahte bataryayı geri gönderebilecekleri bir kutu veriyor. Yeni bataryaların üzerinde kolayca tanınabilecek yeşil nokta bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.