Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

2017 e-Devlet askerlik yeri sorgulama sayfası

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından belirli celp dönemlerinde asker alımları yapılmaktadır. Askerlik çağına gelen vatandaşlarımızın bu vatani görevlerini yerine getirmek üzere askerlik yeri sorgulama ve askerlikle ilgili diğer tüm işlemler e-Devlet sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. İşte, 2017 e-Devlet askerlik yeri sorgulama sayfası…

2017 e-Devlet askerlik yeri sorgulama sayfası
199
18 Ağustos 2017 - 23:28

e-Devlet sisteminin sağladığı hizmetlerden biri olan e-Devlet askerlik yeri sorgulama sayfası üzerinden tüm askerlik işlemleri takip edilebilmektedir. Askerlik yeri sorgulama işlemleri https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir e-Devlet’in resmi web sitesi aracılığıyla giriş yapılarak gerçekleştirilmektedir.

e-Devlet sistemi askerlik başvurusunda bulunacak vatandaşlar için tüm işlemlerini kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlayacaktır.

e-Devlet askerlik yeri sorgulama işlemi için ilk adım olarak bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru işleminde bulunabilirsiniz. Başvuru işlemi sonrası 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi kolaylıkla edinebilirsiniz. Sonrasında T.C.kimlik numaranız ve PTT şubesinden size verilen e-Devlet şifrenizle askerlik yeri sorgulama işleminde bulunabilmek için sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-devlet askerlik yeri sorgulama işlemi sayfasında; Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi de yer almaktadır.

e-Devlet sistemi aracılığıyla askerlik yeri sorgulama ve askerlikle ilgili diğer tüm işlerin nasıl yapılacağını aşamalar halinde sizin için paylaştık.

E-DEVLET ASKERLİK YERİ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1)e-devlet sistemine T.C kimlik numaranız ve PTT’den alacağınız e-devlet şifreniz ile giriş yapın.

2)e-devlet sayfasının sol üst köşesinde yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayın.

2)e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Hizmet Adı’ kutucuğuna, kısa dönem askerler ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’, uzun dönem askerler ise ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ belirtecini yazdıktan sonra, karşınıza çıkan linke tıklayın.

3)Linkin tıklanmasının ardından karşınıza çıkacak ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu’ ya da ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ butonuna tıklayarak, askerlik yapacağınız birliği kolayca öğrenebileceksiniz.

4)Bu adımların sonrasında ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi sistem üzerinden alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

ASKERLİK YERİ SORGULAMA İŞLEMİNİ AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ:

https://www.turkiye.gov.tr/askerlik-durum-belgesi-sorgulama

2017 CELP DÖNEMLERİ:

1997 doğumlu vatandaşların askere alım işlemleri 2017 yılı itibariyle başladı.

2017 yılı celp dönemleri içinde geçmiş yıllarda olduğu gibi yine 4 ayrı celp ayında alım yapılacaktır.

1. celp dönemi olan Şubat celbi,

2.celp dönemi olan Mayıs celbi,

3.celp dönemi olan Ağustos celbi,

4.celp dönemi Kasım ayı celp dönemlerinden oluşmaktadır.

4 celp ayı kendi içlerinde de A ve B grubu olarak 2 ayrı kısma ayrılabilmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.