SON DAKİKA

3. Milli Kültür Şurası sonuç raporları kitaplaştırıldı

Kültür ve turizm bakanlığınca, 28 yıl aradan sonra gerçekleştirilen 3. milli kültür şurası’nın sonuç raporları kitaplaştırıldı.

Bu haber 18 Ağustos 2017 - 23:04 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, 3-5 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen şurada görev yapan 17 komisyonun ayrı ayrı hazırladığı kapsamlı sonuç raporları basılı hale getirildi. İskender Pala, Alev Alatlı, Hasan Celal Güzel, İbrahim Kalın, Atilla Koç, Doğan Hızlan, Beşir Ayvazoğlu, Mustafa Erdoğan ve İlber Ortaylı gibi önemli isimlerin de katıldığı şura boyunca ele alınan konular Şura kitabında toplandı.

Bakanlık tarafından prestij baskısı yapılan kitapta, kültür politikaları, kültürel diplomasi, kültür ekonomisi, kültür varlıkları, müzeler ve arkeoloji, sahne sanatları, sinema, müzik, güzel sanatlar, dil ve edebiyat, medya ve kültür, çocuk ve kültür, mimari, şehir ve kültür, yurt dışı Türkler ve kültür, aile ve kültür gibi birçok konu detaylı olarak değerlendiriliyor.

Kitapta, tarihiyle dost, toplumun tüm katmanlarına hitap eden, çeşitliliği kucaklayan kültür politikalarının geliştirilmesinin önemi de vurgulanıyor. 

Etiketler: Milli Kültür Şurası, recep tayyip erdoğan