Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Adalet Bakanı Gül ve ünlü sanatçılar Antep Fıstığı için yürüdü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 10.’sunu düzenlediği “Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali” kortejine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve sanat camiasının ünlü isimleri de katıldı.

Adalet Bakanı Gül ve ünlü sanatçılar Antep Fıstığı için yürüdü
226
20 Ağustos 2017 - 14:30

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 10.’sunu düzenlediği “Uluslararası fıstığı Kültür ve Sanat Festivali” kortejine Bakanı Abdulhamit Gül ve camiasının ünlü isimleri de katıldı.

Almacı Pazarı, Gaziler Caddesi girişinde Mehteran ve halk oyunları gösterisi ile başlayan kortej, Balıklı’da sona erdi. Yürüyüş sonunda konuşan Bakanı Gül, fıstığının dünyada tadını, lezzetini bütün sofralara, tüm damaklara taşıyarak dünya kültürüne de çok önemli bir katkı sunduğunu ifade etti. Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Yerelden evrensele bütün dünyaya Gaziantep’in sesini, Gaziantep’in fıstığını ve lezzetini bütün dünyaya duyurmak istiyoruz. Eğer bugün UNESCO’nun onayını aldıysak, bu fıstıksız olmazdı’’ diye konuştu.

Kortej yürüyüşüne protokolün yanı sıra Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Hülya Koçyiğit, çı Erhan Güleryüz oyuncular Nursel Köse, Furkan Kızılay, Emre Kızılırmak ve Burak Hakkı ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen 183 gurme ve ünlü şefler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.