Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Ahmet Kural’ın uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı!

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu dövdüğü iddia edilen Ahmet Kural’ın uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı.

Ahmet Kural’ın uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı!
512
12 Mart 2019 - 0:17

Magazin gündemine bomba gibi düşen olaylardan bir tanesi de ve Sıla kavgasıydı. Ünlü şarkıcı Sıla, ’dan kendisini dövüdüğü iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Ünlü çiftin geçtiğimiz günlerde mahkemeleri görüldü. Sıla’yı dövdüğü iddia edilen ve “Sıla Hanım’ın arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık.” açıklamasıyla tepki çeken ’ın kullandığı ortaya çıktı. Mahkeme kararına göre Kural, 5 yıl içinde başka bir suçtan ceza alırsa, 10 aylık hapis cezasına çarptırılacak.

İNANÇ FAKTÖRÜNÜ İLERİ SÜRMESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ 

Kural savunmasında, “Sıla Hanım’ın arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık” demişti. Kural’ın ayrılık gerekçesinde “İnanç” faktörünü ileri sürmesi tepki çekti. Kamuoyu ’ın Sıla’ya şiddet uyguladığı iddialarını ve bu sözlerini tartışırken, Kural’ın madde kullanmaktan aldığı cezaya ait mahkeme kararı ortaya çıktı.

10 AYLIK HAPİS CEZASI GÜNDEME GELECEK

Mahkeme kararına göre 2009 yılında üzerinde madde bulunduğu gerekçesiyle açılan dava sonucunda Kural hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verildi. Fakat ’ın tedaviye gitmediği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı dosyasını yeniden mahkemeye göndererek 2014 yılında tekrar dava açılmasını istedi. Açılan dava sonucunda Kural kendisini “işim gereği çok yoğun olduğumdan dolayı mahkemenizce verilmiş olan tedavi kararına uyamadım” ifadeleriyle savundu. Mahkeme ise duruşmanın ardından iyi hal indirimi uygulayarak ’a “kullanmak için madde bulundurmak” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Kural’ın hakkındaki mahkumiyet kararının açıklanmasının geri bırakılmasına hükmedildi. Karara göre, Kural 5 yıl içinde başka bir suçtan ceza alırsa, bu 10 aylık hapis cezası da gündeme gelecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.