Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Aydın’da o belediyenin makam aracına haciz şoku

Didim Belediyesine ait resmi plakalı makam otomobili, bir inşaat şirketinin belediye aleyhine açtığı davada tazminat kararı alınması sonrası başlatılan haciz işlemi kapsamında otoparka çekildi.

Aydın’da o belediyenin makam aracına haciz şoku
187
04 Mart 2019 - 9:38

Söke Sanayi Sitesi’ndeki tamir atölyesine polis ekipleriyle gelen inşaat firması yetkilileri, iş yeri sahiplerine mahkeme kararı ve işlemleriyle ilgili belgeleri göstererek tamiri yapılan 09 D 5200 resmi plakalı lüks otomobili, çekiciye yükledi. Otomobil, şirketin belirlediği bir otoparka çekildi.

Aracın tamirini yapan oto tamircisi , otomobilin tamirini bitirdiği sırada belediyeye teslim etmeyi beklerken kararıyla karşılaştığını belirtti.

Çetinkaya, “Aracın li olduğunu bilmiyordum, biz aracın tamirini yapmıştık, icralık olduğunu öğrenince taktığımız bazı parçaları söktük. Didim Belediyesinin bu durumuna gerçekten çok üzüldük.” dedi.

Bir inşaat şirketi, 30 Mart 2014’teki yerel seçimden önce aldığı inşaat ruhsatının yeni seçilen belediye yönetimi tarafından iptal edilmesinin ardından belediye aleyhine açtığı dava açmıştı.

Dava sonucu belediyeden 1 milyon 468 bin 326 lira tazminat alma hakkı kazanan inşaat firmasının avukatı, makam otomobillerinin de bulunduğu toplam 108 araç, 49 banka hesabı ile 3. kişilerden alacaklarla ilgili işlemi başlatmıştı.

 

Deyim yerindeyse, Didim Belediyesi 7.7 şidetiyle sallandı bu sabah! CHP’li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın başta makam arabası olmak üzere, 108 Belediye aracına, NEHİRSAN A.Ş. adlı inşaat firmasının avukatı Murat Sultansu tarafından, alacaklarına karşılık koydurtuldu.

Sabah saatlerinde başlatılan işlemleri çerçevesinde; Başkanın makam aracı Didyma adlı yediemin otoparkına kaldırıldığı bildirildi.

VİP Sevdalısı Başkan Atabay’ın makam aracı işleminden sonra Didyma yediemin otoparkına kaldırıldığı bildirildi…

Didim Belediyesinin 108 aracına işlemi çerçevesinde adeta “kilit” vurulurken; Belediyeye ait 49 banka hesabına da işlemi uygulandı.

Didim Belediyesini iş yapamaz hale dönüştüren işlemleri için İstanbul Anadolu 6. İcra Dairesi’nin aldığı o kararını yayımlıyoruz.

İŞTE BU HACİZ KARARI Nİ KİLİTLEDİ:

İPTAL KARARI BOZULDU

Aydın’ın ilçesi Didim’de Nehirsan İnşaat, 2014 yılında belediyeden ruhsat alarak ilçede iki bloktan oluşan rezidans projesi başlattı. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerin ardından göreve gelen Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, projenin yapı ruhsatını iptal etti. Konu, yargıya gitti. Danıştay 6. Dairesi, Didim Belediyesi’nin iptal kararını bozarken, inşaatın imar mevzuatına uygun olduğuna karar verdi.

HACİZ KARARI

Ayrıca Nehirsan İnşaat, CHP’li Didim Belediyesi hakkında, yaşadıkları mağduriyet ve bir kısım zararlarının tanzimi için dava açtı. Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Didim Belediyesi, Nehirsan İnşaat’a 1 milyon 405 bin 565 TL ödemeye mahkum edildi. Mahkeme kararının ardından alacağını tahsil etmek isteyen Nehirsan İnşaat, ilk olarak belediyenin banka hesaplarına koydurmak istedi. Ancak şirket belediyenin banka hesaplarında daha önceden rehin bulunduğunu öğrendi.
Bunun üzerine şirket avukatı Murat Sultansu başta belediyenin taşınmazları olmak üzere, 108 adet belediye hizmet aracı ve belediye binasında bulunan eşyalara kararı çıkarttı.
CHP’li başkanın kötü yönetiminden dolayı borç batağına düşen Didim Belediyesi’nin, belediye sarayı icra yoluyla satılığa çıkarıldı. Atabay, borcu ödemezse Didim Belediyesi tüm mal varlığını kaybedecek. Yeni Asır’a konuşan inşaat firması Nehirsan A.Ş’nin avukatı Murat Sultansu, “Türkiye’de bir ilk olacak. Eğer borçlarını ödemezlerse belediye binasını satacağız” diye konuştu.

“KIYMET TAKDİRİ” YAPILDI

İstanbul Anadolu 6’ncı İcra Dairesi’nde daha önceden haczedilen malların değerinin düşük olmasından dolayı Aydın’daki Didim Belediye Sarayı’na “Kıymet Takdiri” yapılması için Nehirsan A.Ş’nin avukatı Murat Sultansu tarafından karar çıkarıldı. Murat Sultansu, Didim İcra Müdürü Cevdet Kara ile birlikte Ekim ayının ilk haftasında polisler eşliğinde Didim Belediyesi’ne geldi. İnşaat mühendisi, kadastro mühendisi, gayrimenkul bilirkişisi ve icra müdürü “Kıymet Takdiri” yaptı. Yetkililer, “Kıymet Takdiri”nin yapılmasının ardından belediye binasından ayrıldı.

KILIÇDAROĞLU, BELEDİYESİNİ KURTARSIN”

Avukat Murat Sultansu, Yeni Asır’a yaptığı açıklamada, “Daha önceki mallar, alacağımız miktarı karşılamıyor. Bu yüzden inşaat mühendisi, kadastro mühendisi, gayrimenkul bilirkişisi ve icra müdürü ile belediyeye giderek Kıymet Takdiri’ni yaptık. Alacağımız miktar ödenmezse birkaç gün içinde icra yoluyla belediye hizmet binasını satışa çıkaracağız. Taşınmazların üzerinde var. Borcumuzu almak için her türlü yasal hakkımızı kullanacağız.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ülkede kriz var’ diye açıklamalar yapıyor. Kılıçdaroğlu bu tür açıklamalar yapacağına icradan satılık olan Didim Belediyesi’ni kurtarsın” dedi.

 

 

Haber gundemotuzbes.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.