Süper Kulüp Magazin | Haberleri

Bakan Eroğlu Adıyaman’da temel atma törenine katıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Adıyaman’da 84 milyon TL değerinde olan 8 tesisin temel atma törenine katıldı.

Bakan Eroğlu Adıyaman’da temel atma törenine katıldı
177
20 Ağustos 2017 - 13:25

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Adıyaman’da 84 milyon TL değerinde olan 8 tesisin temel atma törenine katıldı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman Genel Müdürü Bekir Kocabey, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uslu, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, belde belediye başkanları, kurum müdürleri, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Adıyaman’a bakan en fazla bakanımız hemşerimiz Veysel Eroğlu’dur ve kendilerine Adıyaman halkı adına teşekkür ediyorum. Belediyeyle ilgili çalışmalarımızda da Adıyaman projesi Sayın Bakamızın talimatıyla yaptırıldı. Gölet ve kanalların ihalesi yapıldı. Şu an proje inceleme aşamasında ve onay gelirse Adıyaman’a hemen başlanılacak. İnşallah Besşpınar’a olan destekler gibi buraya da destekler sunulur ve Adıyaman’ın doğu ile batı yakasında da oldukça güzel mesire alanları olmuş olacak” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın ilimizde hayata geçirdiği pek çok yatırımın yanında devam eden yatırımlar projelendirildi. Önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğimiz ilimiz için hayati önem taşıyan enerji, içme ve sulama gibi eserlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olan cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, hükumetimize ve Adıyaman’a gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise yapmış olduğu konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız her seferinde söz konusu Adıyaman olursa kapılar açılıyor ve Adıyaman ile ilgili giden bütün talepleri ilgili bakanlara talimatlandırıyor. Dolayısıyla hükümetimiz bugüne kadar Adıyaman’ı ihmal etmedi. Adıyaman her zaman ülkesine milletine sevdalı, bayrağına sevdalı, huzurun başkenti olan bir şehir bugüne kadar duasıyla desteğiyle hep yanımızda olan bir şehir, o yüzden de hizmetin en iyisini hak ediyor. İşte o bilinçle tatil bölgelerin değil bu sıcakta köy köy geziyoruz. Bugün projeleri tek tek milletvekili arkadaşlarımızla ve partin teşkilatı arkadaşlarımızla geziyoruz” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’a yapılan yatırımlardan bahseden ve Adıyaman’a gelmekten oldukça mutlu olduğunu dile getiren Bakan Veysel Eroğlu ise “Cumhurbaşkanımız 2003 yılında genel başkandı ve okuduğu bir şiirden dolayı onu yasaklamışlardı, muhtar olamazsın diye gazeteler başlık atmıştı. Sayın Abdullah Gül başbakanken Veysel hoca İstanbul’da her şey tamamlandı. Dolayısıyla Haliç’te temizlendi, doğru DSİ’ye geliyorsun bütün Türkiye’nin su meselesini hallediyorsun deyince ben de kendimi DSİ’de buldum. Cumhurbaşkanımız dedi ki Adıyaman için para sıkıntısı çekmeyin ne gerekiyorsa yapın diye söyleyince bizler de ondan aldığımız güçle güzel işler yaptık. Tabi yapılacak işler yok mu, var elbette. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı, nereden nereye” ifadelerini kullanarak yapılan yatırımlardan bahsetti.

Yapılan konuşmaların ardından toplu temel atma törenine geçildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve salonda bulunan protokol üyeleri Merkez Akçalı 1 ve Akçalı 22 Barajı, Sincik Arıkonak Göleti ve Sulması, Ziyaret Çayı 2.Kısım, Çelikhan Çayı ve 8 nolu dere ıslahı, Gerger ilçesi kuşaklama kanalı, Gölbaşı Ozan Köyü Gölderesi ıslahı, Hayıtlı Deresi 2.kısım ıslahı ve müteferrik tesislerin temeli atıldı.

Temeli atılan 8 tesisle birlikte bin 310 dekar tarım arazisi sulanacak, 4,26 milyon metre küp su depolanacak. 3 ilçe, 1 mahalle ve 1 köy taşkınlardan korunacak. Ormanlık alanının artırılması ve toprağın muhafazası ve orman köylülerinin desteklenmesi ve yangınlarla daha etkin mücadele edilmesi sağlanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.