Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Barcelona’daki terör saldırısını kınadı

Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü bekir bozdağ, “barcelona’daki terör saldırısını, bu saldırıyı yapanları, saldırı emri verenleri ve buna destek olan.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Barcelona’daki terör saldırısını kınadı
227
20 Ağustos 2017 - 14:17

Baş Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İspanya ’da meydana gelen saldırısı hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. İspanya halkına taziye dileklerini ileten Bozdağ, mesajında, “İspanya ’daki saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve İspanya halkına ve hükümetine taziyelerimizi iletiyoruz. Menfur saldırısında yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye, e karşı, daima İspanya ile dayanışma ve işbirliği içindedir. ’daki saldırısını, bu saldırıyı yapanları, saldırı emri verenleri ve buna destek olan herkesi şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Gelin; ün, örgütlerinin, istlerin kökünü kazımak için , örgütleri ve istlerle ayrımsız birlikte mücadele edelim”

Dünyanın neresinde olursa olsun, kime karşı ve kim tarafından yapılırsa yapılsın ün, bütün insanların ve ülkelerin ortak düşmanı olduğunu belirten Bozdağ, şu açıklamalarda bulundu:

“Terör, örgütleri ve istlerle etkin ve netice alıcı mücadele; ancak uluslararası samimi işbirliği ve dayanışma ile mümkündür. Terör, örgütleri ve istlerle mücadelede Türkiye, daima uluslararası işbirliği ve dayanışma içinde olmuştur. Terör örgütleri arasında ideolojilerine, hedeflerine, yaptığı ülkelere, dinlerine veya dillerine göre iyi-kötü ayrımı, e destektir. Gelin; ün, örgütlerinin, istlerin kökünü kazımak için , örgütleri ve istlerle ayrımsız birlikte mücadele edelim. Gelin hiç olmazsa bundan sonra e, örgütlerine karşı uluslararası işbirliği ve dayanışmamızı sözde sözle değil icraatımızla gösterelim.”  

Caner Ünver
 

Etiketler: bekir ğ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.