Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Bayram tatili uçak bilet fiyatlarını artırdı

Kurban Bayramı’nın Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkarılması turizmcileri sevindirirken, havayolu şirketlerinin de yüzünü güldürdü.

Bayram tatili uçak bilet fiyatlarını artırdı
215
20 Ağustos 2017 - 13:19

Bayram otellerde boş oda bırakmazken, i fiyatlarını da uçurdu. Ortalama fiyatları 350 liraya ulaşarak, belirlenen 352 liralık tavan fiyatı yakaladı. Bazı uçuşlarda talep edilen fiyatlar da 500 liranın üzerine çıktı.

Bayram haftasında tatilcilerin sahilleri tercih etmesi, başta Antalya olmak üzere Dalaman ve Bodrum seferlerinin fiyatlarını . Uçuşlarda doluluk oranları hızla artarken İstanbul çıkışlı bazı tek yön uçuşlarda fiyatlarının 500 TL’yi geçmesi ise, akıllara iç hat uçuşlar için belirlenen tavan fiyat uygulamasını getirdi. 

Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) üyesi şirketler ve Türk Hava Yolları (THY) ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirmiş ve 2013 yılında tavan fiyat uygulamasını başlatmıştı. 2014’te yapılan toplantıda da iç hat uçuşlarda tavan fiyatın 309 TL olması kararlaştırılmıştı. 2017 yaz sezonu için yeni tavan fiyat ise 352 TL olarak belirlendi. Tatilin başladığı 26 Ağustos cumartesi günkü uçuşlarda ekonomi sınıfı fiyatlarının bile 350 TL’yi bulması da, lerin yeni tavan fiyatı yakaladığını gösteriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.