Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Bayram tatilinin uzamasıyla otobüs biletleri tükenmeye başladı

Bayram tatilinin 10 gün olması nedeniyle bu süreyi fırsata çevirip tatile gitmek isteyen Eskişehirlilerin yoğun talebi üzerine otobüs biletleri tükenmeye başladı.

Bayram tatilinin uzamasıyla otobüs biletleri tükenmeye başladı
229
20 Ağustos 2017 - 14:25

Bayram 10 gün olması nedeniyle bu süreyi fırsata çevirip tatile gitmek isteyen Eskişehirlilerin yoğun talebi üzerine otobüs tükenmeye başladı.

Eskişehir’de bir otobüs şirketinde vardiya amiri olarak çalışan Recep Yılmaz, Kurban Bayramı 10 güne çıkarılması sonucunda gidiş nin ortalama yüzde 60’ının tükendiğini söyledi. 10 günlük tatilini fırsata çevirmek isteyenlerin, yer bulamama sorunuyla karşılaşmamaları için ni erken almaları gerektiğini söyleyen ve otobüs ndeki son durumu değerlendiren Recep Yılmaz, “Normal günde ortalama 800 – 900 arası yolcu oluyordu. Bayramda seferler artacak. Şimdilik da günlük 130 sefer var, ama ilave açılan seferler olacak. Geçen yıl da Eskişehir’den çıkan ortalama bin 300 – bin 400 civarı yolcuyu taşıdık. Bu yıl da benzer rakamları bekliyoruz. Şuanda gidiş nin yüzde 60’ı tükendi. Dönüş nde ise biraz daha az olarak yüzde 40 tükenme oldu. Bayramda 15 günlük bir süreçte sistemler rezervasyona kapalı. Direk bilet satışı açık. Yer bulamayanlar için sıkıntı olur. Hele kıyı bölgelerine gidecek yolcuların bilet bulmaları mümkün değil. Yolcular son günlere bırakmadan ni erkenden alsınlar. Bayram 10 gün olması bizim de işimize geldi. Özellikle kıyı bölgelerine yolcu sayımız arttı. Kıyı bölgelerine yapılacak seferlerimizin hemen hemen yüzde 90’ı şimdiden doldu” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.