Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Bingöl’de ‘1. Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi’ düzenleniyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilk kez Bingöl’de ‘1. Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi’ adıyla kadın girişimciliği kongresi düzenleneceği belirtildi.

Bingöl’de ‘1. Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi’ düzenleniyor
230
20 Ağustos 2017 - 14:19

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilk kez Bingöl’de ‘1. Bingöl Ulusal Kadın Girişği Kongresi’ adıyla kadın girişği düzenleneceği belirtildi.

Bingöl Ulusal Kadın Girişği Kongresi ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda, (BİNTSO) oda başkanı Mahmut Ayas, oda genel sekreteri Cemal Yılmaz, başkan vekilleri Mehmet Ekin ve Orhan Camuka ve Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feyza Başak Koç’un katılımıyla yapıldı.

Toplantıda kadın girişği hakkında bilgi veren BİNTSO Genel Sekreteri Cemal Yılmaz, bu kongrenin Doğu ve Güneydoğuda ilk kez Bingöl’de düzenleneceğini söyledi. Kongrenin 25-27 Eylül tarihinde düzenleneceğini belirten Yılmaz, kongreye il dışından yoğun bir katılım olacağını belirterek, kongre başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yapacağını ifade etti. Kongrenin Bingöl için önemli olduğunu belirten Yılmaz, “Bu kongre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu kapsamlı bir kongre 23 il içerisinde, ilk kez Bingöl’de düzenleniyor. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Bingöl’ün bir marka kent olması için katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Yılmaz, Bingöl Ulusal Kadın Girişği Kongresinin ardından, 2018 yılında da uluslararası kongre yapmayı planladıklarını söyledi.

Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feyza Başak Koç ise, “Kadın girişk kavramı önceden çok anlaşılmaz bir kavram iken, şuan kadın girişği herkes biliyor. Kurul olarak kadın girişğini önemsiyoruz. Bu kongre ile kadın girişği konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi. Koç, kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 2 kadın bakanı davet edeceklerini sözlerine ekledi.

Kongrede, ‘Bölgelerle Türkiye Kadın Girişği’, ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu İktisadi ve Sosyal Kalkınmasında Kadın Girişğinin Rolü’ ve ‘Ulusal ve Yerel Medyada Kadın Girişği’ oturumlarının düzenleneceği kaydedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.