Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Bingöl’de terör operasyonunda keskin nişancı tüfeği ve el bombaları ele geçirildi

Bingöl’ün Yayladere ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonda keskin nişancı tüfeği ile el bombalarının da bulunduğu çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Bingöl’de terör operasyonunda keskin nişancı tüfeği ve el bombaları ele geçirildi
218
20 Ağustos 2017 - 14:18

Bingöl’ün Yayladere ilçesi kırsalında örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonda nişancı tüfeği ile el ının da bulunduğu çok sayıda mühimmat ele geç.

Valilik, le mücadele çalışmaları kapsamında İl Jandarma Komutanlığı’nca Yayladere ilçesi Hemikan Mahallesi mülki sınırlarında operasyon gerçekleştğini bildirdi.

Operasyon kapsamında çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçği belirtilen açıklamada, “Operasyonda, 1 Dragunov marka nişancı silahı,1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 6 el bombası, 48 Dragunov nişancı silahı fişeği,140 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 169 M-16 piyade tüfeği fişeği, 5 Dragunov marka nişancı silahı şarjörü, 5 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 4 M-16 piyade tüfeği şarjörü, 4 Dragunov nişancı silahı şarjör kütüklüğü, 4 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjör kütüklüğü, 3 M-16 piyade tüfeği şarjör kütüklüğü, 1 Steiner marka el dürbünü, 2 sırt çantası, 2 uyku tulumu ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” denildi.

Açıklamada ayrıca, huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, il genelinde bölücü örgütü ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.