Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Büyükşehir’in dağıttığı biber fidelerinin hasadı başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından çiftçileri desteklemek amacıyla dağıtılan biber fidelerinin hasadı yapıldı.

Büyükşehir’in dağıttığı biber fidelerinin hasadı başladı
212
20 Ağustos 2017 - 14:30

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından çiftçileri desteklemek amacıyla dağıtılan ı yapıldı.

Dağıtılan yesemek türü al fidelerinden toplanan ler, pul olarak Türkiye’nin ihraç kalemleri arasında yerini aldı. Gastronomi şehri Gaziantep’in yöresel yemeklerine ayrı bir tat veren pul in anası olan halk arasında al olarak bilinen yesemek türü ler tarlalardan toplanmaya başlandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 10’uncusu düzenlendiği “Uluslararası Antepfıstığı Festivali” etkinlikleri kapsamında Nurdağı ilçesi Çakmak Köyü’ndeki ına, festivale davetli 183 ünlü gurme ve şef katıldı. Büyükşehir Belediyesinin Gaziantep’in Türkiye’de üretiminde payını yükseltmek, kaliteli, sağlıklı üretim elde etmek ve çiftçiye destek olmak için başlattığı projede, başarı oranın oldukça yükseldiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, bu başarının ileri ki yıllarda artarak devam edeceğini belirtti. Yılmaz, Gaziantep’in Türkiye’de kırmızı üretiminin önemli merkezlerinden bir tanesi olduğunu, bunun yanına pul ve yesemek i de ekleme istediklerini vurguladı.

Öte yandan gurmeler ve şefler İslahiye ilçesinde faaliyet gösteren tesisini de gezdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.