Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Geceler | Dedikodular | Cemiyet |

Cinsel arzuyu güçlendiren 5 besin!

Cinsel arzuyu güçlendiren 5 besin!
123
14 Mayıs 2019 - 12:43

Uzun süreli ilişkilerde bir süre sonra pek çok insan yoğun iş hayatının kurbanı oluyor. Bu yoğun iş temposu, hayatları da etkiliyor ve giderek sıkıcı bir hal alıyor.

Monotonlaşan cinsel hayatınıza karşılık, afrodizyak etkili besinlerin yardımı ve yaratıcı fikirleriniz eşliğinde heyecanlı seks günlerinizi geri getirebilirisiniz. Evet, bazı cinsel yaşamı güçlendirici olarak kabul edilir. İşte o besinlerden bazıları.

Sarımsak

Sarımsak, cinsel artıran ve heyecan veren yetenekli bir gıda maddesi olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda kan akışını da arttırıyor. Kokusu uzun süre ağzınızda kalıyor olsa da cinsel isteği artırma özelliğini göz önünde bulundurursak, diş fırçalama ve ağız spreyi gibi alternatifler kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bal

Bundan yüzyıllar öncesine gitttiğimiz zaman bazı Avrupalılar cinsel dayanıklılıklarını arttırmak için bal tükettiklerini biliyor muydunuz? Bal, içerik olarak çeşitli mineraller, vitaminler ve antioksidanlar içeriyor. Cinsel hayata renk, tat ve heyecan katmak için çok sayıda insan tarafından tercih ediliyor.

Çikolata

Çikolata kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Kakao çekirdekleri feniletilamin adı verilen “aşk” moleküllerini içermektedir. Bu bileşik vücutta zevk ile ilişkildir ve endorfinin açığa çıkmasında yardımcı olur.

Erotik meyveler ve sebzeler

Muz, salatalık, havuç cinsel heyecan hissetmenize neden olur. Diğer taraftan, avokado, nar gibi çeşitli meyve ve sebzeler vitamin yönünden zengindir. Bu gıdalarda aynı zamanda “seks hormonları” üretmek için gerekli olan mineraller vardır.

Patlamış mısır, peynir, pizza…

Bazı kokular cinsel arzuyu arttırmak için oldukça etkilidir. Örneğin patlamış mısır, pasta, peynirli pizza kokusu penise kan akışını teşvik etme oranı oldukça yüksektir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.