Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Çukurova Kurban Bayramı’na hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Çukurova’da vatandaşların kurbanlarını sağlıklı ortamlarda kesebilmeleri için kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu yılda geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

Çukurova Kurban Bayramı’na hazır
181
20 Ağustos 2017 - 13:25

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Ç’da vatandaşların larını sağlıklı ortamlarda kesebilmeleri için satış ve kesim yerleri belirlendi.Ç Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu yılda geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

Kurban Bayramı’nda vatandaşın daha rahat lık alışverişi ve kesimi yapabilmesi için Ç’da hazırlıklar sürüyor. Ç Belediyesi, Çlıların ibadetlerini rahat ve temiz bir mekanda yerine getirebilmeleri için modern kesim ve satış alanları sunuyor. Ç Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kesimini ücretsiz gerçekleştirecek. Ç Belediyesi 1-4 Eylül tarihleri aralığında olan Kurban Bayramında, Çlıların sıhhi bir ortamda larını kesmeleri, izdihama yol açmadan, eksiksiz bir organize ile ibadetlerini yerine getirebilmeleri için çeşitli planlamalar yaptı. Vatandaşların, larını sağlıklı koşullarda kestirebilmesi için kesim alanlarının düzenli ve temiz olmasına özen gösterilecek. Bayram süresince satış ve kesim yerlerinde hijyene dikkat edilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi, kesimlerde yaralanmalara karşı tedbirlerin alınması ve halkın bilinçlendirilmesi için gerekli duyurular yapılacak.

Modern kesim yeriyle, Türkiye’ye örnek olduklarını kaydeden Ç Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ç Belediyesi olarak vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yerine getirmeleri için hazırlıklar yapıyor ve kesim hizmeti veriyoruz. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” ifadelerini kullandı.

Başkan, Çetin şöyle devam etti:

“Temennimiz vatandaşlarımızın ibadetlerini daha huzurlu ve daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmeleridir. Bunun için Ç Belediyesi olarak 7 gün 24 saat olan hizmetimiz, Kurban Bayramı öncesi devam ediyor ve da da devam edecek.”

Kurban ı süresince belediye tarafından tespit edilen satış ve kesim hizmeti veren yerler;

Ç Belediyesi Kurban Satış Yeri: Huzurevleri Mahallesi İsmet Atlı Bulvarı ve Türkmenbaşı Bulvarı kesişimi Zeytinlik Alan içerisi (Forum Alanı)

Ç Belediyesi Kurban Kesim Yeri: Toros Mahallesi Kapalı Semt Pazarı

100. Yıl Semt Pazarı

Beyazevler Miraç Cami Yanı

Kurttepe Semt Pazarı Eski İtfaiye Yanı

İsmet Atlı Bulvarı Zeytinlik İçi

Huzurevleri Semt Pazarı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.