SON DAKİKA

‘Dağların şafağı’ operasyonunda DEAŞ’a ağır darbe

Lübnan ordusunun, ülkenin doğusunda Suriye sınırındaki DEAŞ unsurlarına karşı başlattığı operasyonda, 20 DEAŞ üyesi öldü, biri ağır 10 Lübnan askeri yaralandı.

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 11:10 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

Lübnan ordusu, ülkenin doğusundaki Ra’s Baalkbek, El-Fakiha ve El-Kaa kasabalarının dağlık bölgesindeki terör örgütü DEAŞ unsurlarına karşı bu sabah başlattığı “Dağların şafağı” isimli operasyonda, çok sayıda DEAŞ militanının öldürüldüğünü, 10 Lübnan askerinin ise yaralandığını açıkladı.

Lübnan Ordusu sözcüsü Nezih Cureyc, Savunma Bakanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, operasyonun ilk gününde 20 DEAŞ militanının öldürüldüğünü, biri ağır 10 Lübnan askerinin ise yaralandığını ifade etti.

Cureyc, “Bölgede 30 kilometrelik bir alanın DEAŞ’tan temizlendiği ve ağır silah ve patlayıcıların bulunduğu 11 mevzinin imha edildiğini” belirterek, “operasyonun Lübnan – Suriye sınırının teröristlerden tamamen temizlenene kadar devam edeceğini” kaydetti.

“Bölgede DEAŞ militanları tarafından yerleştirilmiş çok sayıda mayın ve bubi tuzağının bulunduğunu” vurgulayan Cureyc, “Tabiatı gereği zor koşullarda savaşılıyor, çünkü arazi mayınlanmış durumda. Mayınları temizlemek için zaman zaman operasyona ara vermek gerekiyor. Ancak teröristleri yeneceğiz.” diye konuştu.