Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Geceler | Dedikodular | Cemiyet |

Danla Biliç Sosyal Medyadan Ne Kazanıyor?

Makyaj videolarıyla ünlenen sosyal medya fenomeni Danla Biliç’in ünü gün geçtikçe artıyor. Artık her yaptığı olay yaratan Biliç, Ayşe Arman’a röportaj verdi ve itirafları duyanların ağzını açık bıraktı.

Danla Biliç Sosyal Medyadan Ne Kazanıyor?
59
03 Şubat 2020 - 21:06

Makyaj videolarıyla tanınan ünlü YouTuber, Danla Biliç, sosyal medyada yaptığı reklamlardan aldığı parayla ile herkesi şaşırttı. Rekor teklifi neden geri çevirdiğini de itiraf etti. YouTube kanalından yayımladığı makyaj videolarıyla ünlenen sosyal medya fenomeni Danla Biliç’in ünü gün geçtikçe artıyor. Artık her yaptığı olay yaratan Biliç, Ayşe Arman’a röportaj verdi ve itirafları duyanların ağzını açık bıraktı.

YouTube üzerinden kazandıklarının yanı sıra sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı reklam paylaşımlarıyla da para kazanan Danla Biliç, kendisine gelen rekor teklifi reddettiğini söyledi.  Instagram’da 4 milyon takipçisi olan Danla Biliç, ”Yok artık! Bu kadar çok para da teklif edilir mi?’ dediğin oldu mu?” sorusuna tüm samimiyetiyle cevap verdi. Biliç, kendisine 500 bin TL teklif edildiğini şu sözlerle anlattı: ”Oldu. Bir diş hekimi kliniği, sayfasını büyütmek ve takipçi kazanmak için çekiliş yapmak istedi, bana geldi. Sadece bir post için 500 bin lira teklif etti!” ”Biz de önce “Bunlar, bizimle dalga geçiyor!” dedik. Ama geçmiyorlardı. İnsan neden 500 bin lirasını sokağa atar ki? Git takipçi satın al, bu kadar önemliyse. Hatta, o 500 bin lirayı bana vereceğine git, 100 tane, ayrı fenomenle çalış. “Yok” dediler, “Bu parayı ille de size vereceğiz, sizinle çalışmak istiyoruz!”

Biliç, bu rekor teklifi neden reddettiğini ise şöyle açıkladı:

”Reddettim! Ben büyük firmalar için hediye postu attım ama bu başka… İçime sinmedi. Gerçi böyle bi hediye postu attığımda, karşı tarafa 300-400 bin takipçi kazandırabiliyorum.” ”Ben de şoka giriyorum ama gerçek bu. Fakat bir diş hekimiyle yapmayı kendime yediremedim.”

Peki, Danla Biliç kimdir?

Gerçek adı Neslihan Damla Akdemir olan , 5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini sürdürmektedir. Dünyaca ünlü sosyal medya platformu YouTube’da paylaşmış olduğu makyaj videoları ile tanınmış olsa da ilk olarak Twitter’da dikkatleri üzerine çekti. Bir dönem Twitter hesabı üzerinden yerli ve yabancı futbolcular ile iletişime geçen ve kendisini trans birey olarak tanıtan , bir çok sosyal medya kullanıcısını ise trolleyerek ilginç tepkiler almıştır. Paylaşmış olduğu videolara verdiği isimlerle dikkatleri üzerine toplayan , kendi makyaj markasını oluşturmuştur. Şimdilerde gezi vlogları ile adından sıkça söz ettiriyor. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan , 1.65 metre boyunda, 61 kilo ve Terazi burcudur.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.