SON DAKİKA

Derya Bağcı Hakkında Şok Suçlama!

Haklarında açılan birçok davanın olduğunu, Türk şirketlerini ‘size kredi vereceğiz’ diye dolandırdıklarını öğrendim. Bunlarla ilgili firma ve şahıs bilgilerini sizlere verebilirim. Bugün öğrendiğim kadarı ile İMA GRUP’a polis operasyonu yapılmış.

Bu haber 08 Kasım 2018 - 20:43 'de eklendi ve 1.750 kez görüntülendi.

İlkay Sevgili, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede İma Group A.Ş. Derya Bağcı ve Ulaş Güngör tarafından dolandırıldığını ileri sürerek yaşadığı süreci şöyle anlattı:

İma Group A.Ş. Derya Bağcı ve Ulaş Güngör tarafından dolandırıldığını ileri sürerek yaşadığı süreci şöyle anlattı:

¨İki adet İsviçre şirketime ait proje dosyalarımı benden aldılar ve yüzde 2.5 kredi için sigorta parası istediler. Kendilerine verdim.

Çeşitli bahaneler ile şirketimin bir tanesine 2 milyon 500 bin Euro’luk Derya Bağcı, kendi özel hesabından bu hesap ING bank Hollanda’da bulunuyor.

Ödeme emri verdi bana bu evrak çek gibidir. Lichtenstein’daki şirketime ait banka hesabına bu evrakı tahsil için koydum. Fakat karşılığı olmadığını söylediler.

Derya Hanım ile görüşmemde bir aksilik olduğunu krediyi UBS banka çıkaracaklarını söylediler. Gönderdiklerini gösteren sahte swift gönderdiler bana.

Hiçbir kredi tarafıma ya da firmalarıma gelmedi. Daha sonra Türkiye’den Akbank Kayseri Şubesi’nden parayı vereceklerini belirttiler ancak ordan da gelen bir şey olmadı.

Aradan geçen bir sene içinde benden sigorta parası, banka evrakları, banka masrafları adı altında ve ceza adı altında bir çok paralar aldılar. Bu paralarımın bir bölümünü avukatım aracılığı ile kendilerinden bölüm bölüm tahsil ettim.

SAHTE ÇEK VERDİLER!

Ancak vermiş oldukları sahte çek ile ilgili Liechtenstein’daki bankam aracığı ile yurtdışında Europol’de dava açıldı. Davanın içeriğine baktığımda gördüklerim karşısında şoke oldum.

“PROFESÖR DOKTORUM, EKONOMİ UZMANIYIM DEDİ, ‘GARSON ÇIKTI’”

Derya Bağcı adlı kadın kendisini Türkiye’de Profesör, Doktor , Ekonomi uzmanı ve büyük bankacı olarak tanıtmasına rağmen Hollanda’da lise mezunu bile olmayan garsonluk yapan bir insan olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de çeşitli kurumlara müracaat ettim, yazılar yazdım. Kesinlikle Derya Bağcı’nın SPK, BDDK ve Merkez Bankası gibi ilgili kurumlardan lisanslarının olmadığını öğrendim.

“CEO TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİM”

Şirketin şu anki CEO’su Ulaş GÜNGÖR tarafından tehdit edildim. Hayatımdan endişe ediyorum. Dolandırıldım, haklıyım ve alacaklıyım.¨dedi.