SON DAKİKA

DGS ek yerleştirme tercihleri devam ediyor! DGS ek yerleştirme 2018

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 11 Ekim’de başladı. ÖSYM tarafından duyurulan DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 16 Ekim’e kadar devam edecek. İşlemler ÖSYM AİS üzerinden yapılıyor.

Bu haber 13 Ekim 2018 - 17:49 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

ÖSYM DGS ek yerleştirme işlemlerini başlattı. 11 Ekim’de yaptıı duyuru ile adaylara tercih işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini açıklayan ÖSYM’nin duyurusu:

DGS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

2018-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 11 – 16 Ekim 2018 tarihleri arasında aday tarafından, bireysel olarak, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak olup posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır. 

2018-DGS Ek Yerleştirmede, 2018-DGS Kılavuzu, 2018-DGS Tercih Bilgileri ve Ek Yerleştirme İle İlgili Açıklamalar metninde yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacaktır.  

2018-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgiler, aşağıdaki bağlantılarda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ