Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Dolandırıyor Dedi Danla Bilic eski kameramanı Sinan Binay’a dava açtı

Çektiği makyaj videolarıyla fenomen haline gelen Danla Bilic, sattığı kozmetik ürünlerin gerçek değerlerini ifşa eden kameramanı Sinan Binay’a dava açtı. Kameraman Binay hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Dolandırıyor Dedi Danla Bilic eski kameramanı Sinan Binay’a dava açtı
20
21 Mayıs 2020 - 22:18

Çektiği makyaj videolarıyla fenomen haline gelen , sattığı kozmetik ürünlerin gerçek değerlerini ifşa eden kameramanı ’a dava açtı. Kameraman Binay hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Çektiği makyaj videolarıyla fenomen haline gelen ve Instagram’da yaklaşık 5 milyon kişi tarafından takip edilen , kameramanı ’la çektikleri videolar sayesinde kısa süresinde tanınmıştı.  Bilic, kameramanı Sinan’ın bir kızla yaptığı konuşmasını sosyal medya hesabından yayınlamıştı. , bu yüzden kendisine aylarca hakaret dolu mesajlar atıldığını söylemişti. Bilic’le yollarını ayıran Binay, Youtube’da açtığı kanalda bir video yayınlayarak Bilic’in sattığı ürünlerin gerçek ücretlerini söyleyerek, müşterilerini dolandırdığını iddia etti.

Şikâyetçi oldu

Bilic bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, eski kameramanı ’ı şikayet etti. Ünlü fenomen, Youtube’da video içeriği üretmekte olduğunu, bir internet sitesi üzerinden kozmetik ürünler sattığını kaydetti. Dilekçede, Binay’ın bir müddet kameraman/montajcı olarak çalıştığını, ardından video yayınlayarak kendisine “rujcu, karabasan” ve diğer kameramanı ’ndan “patrişko- beni kovmak g.t ister ” gibi hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu kaydetti. Sattığı ürünlerinin fiyatlarını ifşa ederek firmanın müşterileri dolandırdığı imalarında bulunan Binay’ın cezalandırılmasını istedi.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Binay, Bilic’in menajeri ‘’nun yanında kameraman montajcı olarak çalıştığını, sigortasının eksik yatırıldığını ve fazla mesai ücretlerinin de verilmediğini’ öğrendiğini anlattı. Binay, “Buradan ayrıldıktan sonra başka iş yerinde çalışmamı engelleyecek davranışlar sergiledi. Videoda, Bilic’in hakkımdaki iddialarına açıklık getirdim. Söz konusu hakaretleri ise çalışma zamanındayken de espri amaçlı kullanıyorduk” dedi.

Dosya, uzlaştırma büroya gönderildi. ve , ’la uzlaşmak istemedi. Savcılık, Binay’ın Bilic’e ve Kofuoğlu’na sarf ettiği sözler nedeniyle ‘Hakaret’, ürünlerinin maliyet fiyatlarını ifşa ederek firmanın müşterileri dolandırdığı imaları nedeniyle ‘Ticari sır, bankacılık sırrı veya müşteri sırrı niteliğindeki bilgi veya belgeleri açıklamak’ suçundan dava açtı. 5 yıla kadar hapsi istenen Binay, Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.