Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Dünyaca ünlü bıçaklar kurban öncesi yok satıyor

Bursa’da Kurban Bayramı öncesi bıçak satışları patladı. Dünyaca ünlü Bursa bıçakçıları Kurban Bayramı öncesi ürün yetiştiremiyor.

Dünyaca ünlü bıçaklar kurban öncesi yok satıyor
244
19 Ağustos 2017 - 11:04

Bursa’nın dünyaca ında bayram satış yoğunluğu yaşanıyor. Kurbanlıklarının fazla acı çekmeden kesmek isteyenler Bursabıçağını tercih ediyor.

Ünü dünyaya yayılan Bursa bıçakçıları Kurban Bayramı artan talep üzerine bıçak üretimini artırdı. Keskinliği ve sağlamlığıyla Bursa ının her biri ustalar tarafından tek tek elde büyük bir özenle üretiliyor. Özel çelikten üretilen Bursalı ustaların elinde bir sanat eserine dönüşüyor. Kurban kesiminde kullanılacak Bursa ının fiyatları 40 ila 150 lira arasında değişiyor. Türkiye’nin tüm illerine bıçak gönderen Bursalı bıçakçılar ise bayram siparişlere yetişemiyor. Kurban Bayramında kesilirken okunan duanın yazılı olduğu da yoğun ilgi görüyor.

Uzun yıllardır Bursa bıçağı üretimi yapan Aziz Şen, “Kurban bayramı a yoğun talep var. Biz de bıçakçılar olarak üretime hız verdik. Kurbanlık kesecekler özellikle Bursa bıçağını tercih ediyor. Biz ımızı Türkiye’nin tüm illerine uz. Hatta Avrupa’dan gelip bıçağımızı alanlar var. Tercih etmelerinin sebebi Bursa bıçağının kaliteli olmasıdır. Bıçaklarımız çok keskin olduğu için vatandaşlar hayvan keserken fazla can çekişmesin diye özellikle Bursa bıçağını tercih ediyorlar. Kurban ı 1 numaradan başlayarak 4 numaraya kadar devam ediyor. El işçiliği Bursa ımız 40 ile 150 lira arasında değişiyor” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.