Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Erdoğan’dan sert tepki: Sen kimsin, haddini bil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’de İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda halka hitap etti.

Erdoğan’dan sert tepki: Sen kimsin, haddini bil
211
19 Ağustos 2017 - 20:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’e göstererek, ki Türkiye’nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye’nin Dışişleri Bakanı ile konuş. Haddini ” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 4 yılda kesintisiz bir şekilde maruz kaldığımız saldırılar ve bunlara karşı milletimizle birlikte verdiğimiz mücadele geleceğimize damgasını vuracaktır. Türkiye bir yol ayrımındadır. Bir tarafta yeniden 1990’ların, yeniden tek parti CHP’si döneminin zayıf ülkesi olma tehlikesi var. Diğer tarafta ise Demokrat Parti’den başlayan ve günümüzde AK Parti ile süren güçlü, büyük, müreffeh Türkiye’yi inşa etme fırsatı var.” dedi.

‘ORADA EN GÜZEL DERSİ VERMELİSİNİZ’

Almanya’daki Türk seçmenlere çağrı yapan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Tabii rahatsız oldular. Hemen hop oturup hop kalkmaya başladılar. Daha çalışacağız, gayret etmemiz lazım. Şu anda Avrupa’da bizi dinleyen kardeşlerime sesleniyorum; demokratik hakkınızı sandıklarda en ideal şekilde vermek suretiyle bir defa bunlara orada en güzel dersi vermelisiniz.”

‘SEN KİMSİN Kİ…’

Almanya Başbakanı Merkel’e 4 bin teröristin dosyasını verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu teröristlerin dosyaları maalesef kabul görmedi, hala onlarda ama o kendisi benden bir kişinin, iki kişinin, üç kişinin iadesini istedi. Kusura bakma, sende yargı varsa bizde de yargı var. Aynı şekilde ortağı olan muhalefet partisindeki kişi, o da ikide bir gördüğü zaman hep o da bunları söyler. Hele hele şimdi bir Dışişleri Bakanları var, aman ya Rabbi, evlere şenlik. Hiç falan miyor. ki Türkiye’nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye’nin Dışişleri Bakanı ile konuş. Haddini . Bize ders vermeye kalkıyor. in siyasetteki geçmişin ne, kaç yaşındasın? Hayatımız bizim siyasette bu mücadelelerle geçti. Onun için Almanya’nın kapısını açarsınız açmazsanız hiç önemli değil. Bize bu kapılar yetiyor. Kapısını açan ülkelere de seve seve gideriz, biz de onlara kapımızı açarız.”

‘BİZ ZAYIF DÜŞERSEK TÜRKİYE ZAYIF DÜŞER’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir mücadelenin içinden geçiyoruz ki ne ekonomide ne güvenlikte ne yatırımlarda ne uluslararası ilişkilerde hiçbir şeyi yarım bırakamayız. 15 Temmuz’da hep birlikte bir şey gördük, ülkemizin ve milletimizin düşmanları, hem içerde hem dışarda, ne yapıyor, pusuda bekliyor. Türkiye’nin en küçük bir zafiyet göstermesi halinde, üzerimize çullanmak üzere el ovuşturanlara bekledikleri fırsatı, Allah’ın izniyle vermeyeceğiz. Bunun için öncelikle bize, AK Partililere çok büyük görev düşüyor. Türkiye’nin kaderiyle AK Parti’nin kaderi, birbiriyle bütünleşmiştir bunu böyle iniz. Biz zayıf düşersek, Türkiye de zayıf düşer.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.