Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Fazıl Say, Zorlu PSM’de sahne aldı

‘Her müziğin caz festivali’ sloganıyla gerçekleştirilen festivalde sahne alan Fazıl Say, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde (PSM) konser verdi.

Fazıl Say, Zorlu PSM’de sahne aldı
188
14 Mayıs 2019 - 7:48

Piyanist ve besteci Fazıl Say, PSM Caz Festivali’nde müzikseverlerle buluştu. Konsere gelenlere teşekkür eden Say, sanatseverlerin yoğun ilgisi dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi.

Fazıl Say, ‘İnsan İnsan’ isimli eseri seslendirmeden önce Anneler Günü’ne işaret ederek, “Ben bu şarkıyı Anneler Günü’nde tüm annelere ithaf etmek istiyorum. Aynı zamanda kendi annemi de rahmetle anarak, onun anısına” ifadelerini kullandı.

Konserin ikinci bölümünde vokalde Serenad Bağcan’ın eşlik ettiği sanatçı, Bağcan ile çalıştığı için kendini şanslı hissettiğini belirterek, “Bu şarkılar yorumcusunu 20 yılı aşkın bir süre bekledi. Şarkıları 1994’te bestelemiştim. 2013’te de Serenad’la tanışıp CD’mizi çıkarmıştık.” dedi.

İlk bölümde, “Körfez Dalgaları”, “Brahms İzmir’de”, “Kordon’da Sessiz  Sabah”, “Chopin İzmir’de”, “Urla Şiiri”, “Rahmaninov İzmir’de” ve “İzmir Süiti  Opus 79” adlı eserleri sunan sanatçı, ikinci bölümde ise Nazım Hikmet, Ömer  Hayyam, Can Yücel, Turgut Uyar ve Edip Cansever’in eserlerine yaptığı besteleri  yorumladı.

Say ile Bağcan, konserin sonunda ise ‘Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor’ şarkısını icra etti.

PSM Caz Festivali, 1 Haziran’a kadar Zorlu PSM’de devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.