Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Geceler | Dedikodular | Cemiyet |

Fazıl Say’dan Hakan Hatipoğlu’na cevap geldi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, instagram’da takipçilerinin azaldığını, bunun da sayfasında yayınladığı sanat eseri fotoğraflarından kaynaklı olduğunu belirtmişti. Fazıl Say, bu paylaşımının altına yorum yazan Hakan Hatipoğlu’nu tanımamış, Hatipoğlu,

Fazıl Say’dan Hakan Hatipoğlu’na cevap geldi
189
22 Kasım 2018 - 13:26

Hakan Hatipoğlu, instagram’ın hikaye bölümünden yaptığı paylaşımda, “Fazıl Bey’in bu soruyu normalce sorduğunu düşünsem (ki düşünmüyorum) o zaman ‘Beni iki yıldır takip eden biri neden bunu soruyor ki?’ derim. En azından iki yılda hakkımda bir bilgi sahibi olmuştur. Maksadı bana laf atmak ya da iğnelemek ise bir reality showa katıldık diye okuduğumuz okullar, iş hayatımız, sonrasında televizyonda yaptığımız onlarca iş (herşey Survivor değil) böyle bir anda bir cümle ile hafife alınmasın. Belki dünyaca ünlü bir sanatçı değilim ama en azından insanım. Beni dışarıda, çevremde, sokakta tanıyan tanır, bilen bilir. Bu dünyada güzellik saçmak için illa sanatçı olmak gerekmiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Fazıl Say, Hakan Hatioplu’nun sözlerine kayıtsız kalmadı. Hatipoğlu’na ‘ajitasyon yapma’ diyen Say, sayfasında şu mesajı yayınladı: 

” Tuhaf ülke kardeşim. “Fazla resim paylaştığım için 2000 takipçi kaybettim” diye yazdım, ertesi gün 37 bin takipçi eklendi. Ben resim paylaşmaya devam ediyorum. Bana iyi geliyor, ruhumu temizliyor, hatırlıyorum, öğreniyorum, keşfediyorum, sevdiklerimi de paylaşıyorum, ve bence, bu tarihi bir sergiye dönüşüyor, gördüğü ilgi müthiş, sayılara bakın, yorumlara bakın, bilgi akışına, ironik karşılaştırmalara bakın, kocaman teşekkür ederim hepinize. İnstagram’ın sahte hesapları temizlediği bir dönemmiş, o yüzden herkesin takipçi sayısı azaldı deniliyor. Mümkün ve mantıklı. Şu da bir gerçek; benim sayfamda, resimler yüzünden, küçük bir oranda da olsa tepkiler vardı, bu aykırı durumu istemeyenler de vardı. O yüzden hak veriyorum ama , kesin bir şey diyemiyorum. Ben beş yıldır instagram kullanıyorum, binlerce kişiyi takip ediyorum, bunların içinde tanıdıklarım, bildiklerim de var, belli bir vesileyle eklemiş olduklarım da. Bırakın doğasında işlesin her şey. Biraz düşününce, malum, her konuda ajitasyon. ‘Ne işle uğraşıyorsun?’ sorusuna bile ‘Ben iyi insanım sen kötü insansın’ cevabını patlatıyor, dinamit gibi, gerçek celladının kim olduğunu anlamasına fırsat bile kalmadan magazin medyasının sakız gibi çiğnediği hale gelerek, ve herkesi de getirmeye de çalışarak bir oyunun içinde oyuna kurban. Yazık. Emin olun , elimde olsa bu durumun önüne geçmeye çalışırdım. Merak ediliyorsa; son olarak, o bahsi geçen televizyon programlarını ben seyretmedim hayatımda, zaten çok az televizyon seyrederim. Hatta, Merak bile etmedim o programları.Bilmiyorum. Doğallığa fırsat olamaması üzücüdür.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.