Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Genital bölge temizliği nasıl yapılır regl döneminde temiz tutun!

Yaz aylarında kadınların belkide en çok zorlandığı kadınsal durumlardan biri olan genital bölge temizliğinde sizi rahatlatacak önemli bilgileri paylaştık! Yazın genital bölge nasıl temizlenir? Genital bölgede kötü koku neden olur?

Genital bölge temizliği nasıl yapılır regl döneminde temiz tutun!
47
14 Mayıs 2020 - 0:04

Yaz aylarında kadınların belkide en çok zorlandığı kadınsal durumlardan biri olan temizliğinde sizi rahatlatacak önemli bilgileri paylaştık! Yazın nasıl temizlenir? Genital bölgede kötü koku neden olur? Genital bölgede kötü koku oluşumunu önlemek için ne yapmalı? gibi sıklıkla sorulan sorulara yanıt aradık! İşte yaz aylarında bunaltıcı havalarda temizlemenin 5 kolay yöntemi!

TÜYLERİNİZİ ALIRKEN DİKKAT!

Özellikle bikini bölgesi ve sindeki tüyleri jiletle veya ağdayla alırken dikkatli olun! Bu bölgelerde tüy almanın sonucunda oluşan yaralar enfeksiyona neden olabilir! Bunun için tüy alma işlemi sonrasında bakım yapmayı ve dikkatli olmayı unutmuyoruz!

SIKI  KIYAFETLER TERLEMEYE NEDEN OLUR

Özellikle sıcak havalarda dar kıyafetler giymekten kaçının. Genital bölgenin kapalı bir alanda olması bakteri ve kötü koku oluşumuna sebebiyet verecektir. Bunun için bol tiril tiril kıyafetler giymek hem sizin için hem de sağlığınız için oldukça önemlidir.

GÜNDE BİR KERE TEMİZLİK ŞART!

Gün içerisinde bakteri oluşumunu engellemek ve kötü koku oluşumuna zemin hazılamamak için iç çamaşırınızı gündelik olarak değiştirerek aynı zamanda nizi mutlaka temizleyin! Ancak bu temizliği abartmak sizi bakterilerin oluşumuna da zemin hazırlayabilir. Bunun için günde 1 kere temizlik yapmanız yeterli olacaktır.

REGL DÖNEMİNDE TEMİZ TUTUN!

Özellikle regl döneminde hijyenine daha çok özen gösterin! Regl nedeniyle oluşan kötü koku enfeksiyon için zemin hazırlamak için uygun ortamlardan biridir. Regl dönemlerinde ped veya tampon kullanımlarınızı sık sık değiştirmeye mutlaka özen gösterin.

DÖRT MEVSİM PAMUKLU İÇ ÇAMAŞIRI!

Pamuklu iç çamaşırını sadece yazın değil aynı zamanda her mevsim giymeniz gerekiyor. Tercih ettiğiniz pamuklu iç çamaşırı kapalı olan nizin hava almasına yardımcı olarak nizde kötü koku oluşumunu engellemektedir. Aynı zamanda sağlığı için pamuklu iç çamaşırı giymek oldukça önemlidir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.