Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Hava durumu bugün nasıl olacak? Meteoroloji duyurdu

Hava durumu bugün nasıl olacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sonbahar aylarının içerisinde yer aldığımız şu günlerde Meteorolojik görünüm nasıl? Yeni haftada hava durumu nasıl olacak? İşte hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son veriler

Hava durumu bugün nasıl olacak? Meteoroloji duyurdu
177
05 Kasım 2018 - 8:43

Hava durumuna ilişkin son veriler Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Sonbahar aylarının içerisinde yer aldığımı şu günlerde hava sıcaklıklarında yaşanabilecek değişimler vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başında başlayan pastırma sıcaklarının bu hafta sürüp sürmeyeceği herkes tarafından merak ediliyor. Peki Hava durumu bugün nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan dışında), Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.