Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

iOS 11’i desteklemeyen cihazlar hangileri?

Apple dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi olan iOS 11’in ön tanıtımını yaptı. Kullanıcılara bu sonbaharda sunulacak olan bu yeni sürüm iPhone ve iPad’e yeni deneyimler ve yüzlerce yeni özellik getiriyor. Peki iOS 11 güncellemesini hangi cihazlar alacak hangileri almayacak?

iOS 11’i desteklemeyen cihazlar hangileri?
200
20 Ağustos 2017 - 13:12

iOS 11 güçlü multitasking özellikleri, Dosyalar uygulaması ve Apple Pencil’ı kullanmanın daha fazla yoluyla iPad için bugüne kadar sunulan en gelişmiş yazılım güncellemesi. Geliştiricilere, kullanıcıların gerçek dünyadan sahnelerin üzerine sanal içerikler yerleştirmelerini sağlayacak uygulamalar geliştirme olanağı veren yeni bir platform sayesinde yüz milyonlarca iOS cihazlarına Artırılmış Gerçeklik özelliği geliyor. CoreML geliştiricilere cihaz üzerinde makine öğrenim yetenekleri sunarak, kolayca tahminde bulunabilen, öğrenebilen ve giderek daha akıllı hale gelen uygulamalar geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Diğer özellikler arasında Apple Pay’i kullanarak arkadaşlara ödeme yapmak, kullanıcıların araba sürerken yola daha fazla odaklanabilmesi için Rahatsız Etme, daha akıllı hale gelen ve yeni bir sese sahip Siri ve Fotoğraflar ve Kamera’daki yeni profesyonel özellikleri sayabiliriz. iOS 11 bugün geliştirici ön sürümü olarak sunuluyor ve bu sonbaharda iPhone ve iPad için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olacak.

“iOS 11 ile dünyanın en büyük Artırılmış Gerçeklik platformunu sunuyoruz, geliştiriciler bu platformu ARKit’i kullanarak yüz milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısı için artırılmış Gerçeklik deneyimleri oluşturmaya başlamak için bugünden itibaren kullanabilirler,” diyen Apple Yazılım Mühendisliğnden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federigh sözlerini şöyle sürdürdü: “iOS 11, iPad kullanıcılarına iPad’in yapabileceği her şeyden yararlanabilmeleri için gereken güçlü uygulama işlevlerini sunuyor ve iPhone ve iPad’deki iOS uygulamalarına kullanıcıların her gün zevkle faydalanacağı yüzlerce yeni özellik ve inanılmaz güncellemeler getiriyor.”iOS 11 ile beraber iPhone 5’e güncelleme desteği tamamen kesildi. Bununla birlikte güncelleme alamayacak eski nesil iPad modelleri de açıklandı.

iOS 11 desteklemeyen cihazlar şu şekilde:

iPhoneiPhone 5ciPad 3iPad 4

iOS 11 destekleyen cihazlar şu şekilde:

iPhone 7iPhone 7 PlusiPhone 6siPhone 6s PlusiPhone 6iPhone 6 PlusiPhone SEiPhone 5s6’ıncı nesil iPod TouchYeni 9.7 inç iPad12.9 inç iPad Pro9.7 inç iPad ProiPad Air 2iPad AiriPad mini 4iPad mini 3iPad mini 2iPad 5 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.