Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Irkçılık karşıtlarıyla sağcılar karşı karşıya!

ABD’nin Boston şehrinde, aşırı sağcı grupların “İfade Özgürlüğü Mitingi”ne karşı düzenlenen gösteriye ırkçılık karşıtı 15 binden fazla kişi katıldı.

Irkçılık karşıtlarıyla sağcılar karşı karşıya!
206
20 Ağustos 2017 - 11:14

Boston’daki ırkçılık tları, “beyaz Amerikalıların üstünlüğünü savunan” aşırı sağcı grupların bir haftaya yakın süredir hazırlandıkları “İfade Özgürlüğü Mitingi”ne düzenledikleri eylemde, t gruba ezici bir üstünlük sağlayarak, mitingi gölgede bıraktı.

Az sayıdaki “İfade Özgürlüğü Mitingi” katılımcıları, ırkçılık tlarının ezici çoğunluğun ve attıkları sloganların ardından mitinglerini erken sonlandırdı.

Karşıt gösteride, “Siyahilerin Hayatları Önemlidir” (Black Lives Matter) Hareketinin öncülük ettiği 15 binden fazla eylemci ırkçılık tı sloganlar atarak, şehir merkezine yürüdü.

EYLEM SORUNSUZ SONA ERDİ

Şehir merkezindeki miting alanında iki grup arasında zaman zaman gergin anlar yaşansa da Charlottesville’deki ırkçı saldırı benzeri bir olay olmadan eylem sona erdirildi.

GENİŞ ÇAPLI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Geçen hafta Charlottesville’de neo-Nazi ve beyaz ABD’lilerin üstünlüğünü savunan gruplarla yaşanan kanlı olayların ardından, Boston polisi sıkı güvenlik önlemleri aldı. Boston Emniyet Müdürü William Evans olaylarda iki zıt grubu ayrı tutabilmek için 500 polis memurunun görevlendirildiğini bildirdi.

Bu arada, Boston’daki mitingi düzenleyen Boston İfade Özgürlüğü Koalisyonu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Charlottesville’de gösteri düzenleyen “KKK ve Neonazi” gibi ırkçı gruplarla hiçbir bağları olmadığını vurguladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.