SON DAKİKA

İzmir’de 38 yıl sonra müzikal coşkusu

‘Bir Selami Şahin Müzikali: Seninle Başım Dertte’ ekibi, yaz turnesinin son ayağını 87’nci İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, AtatürkAçıkhava Tiyatrosu’nda alkışlar eşliğinde gerçekleştirdi.

Bu haber 15 Eylül 2018 - 16:56 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

En son 1980 yılında müzikal sahnelenen Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda hasret sona erdi ve ‘Seninle Başım Dertte’ ekibi, İzmirlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Gösteri öncesi gerçekleşen röportajda ekip, “İzmirliler Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda uzun bir aradan sonra ilk defa sahne üstünde gerçek bir müzikal oynanmasına tanık olacak. Türkiye’de yapılmamışı yaptık ve sadece bir sanatçının bestelerinden oluşan müzikale imza attık. Mutlu ve gururluyuz” dediler. 

Yaklaşık 2,5 saat süren oyun sonunda ayakta alkışlanan ekip, müzikali izlemeye gelenler arasında yer alan usta sanatçı Selami Şahin’i sahneye davet etti. Selami Şahin, duygularını, “Her izlediğimde çok heyecanlanıyorum. Müzikalde yer alan çok değerli sanatçı arkadaşlarımız var. Biz sanatçılar sizin sevginizle varız. Biz sizi ayakta alkışlıyoruz” şeklinde dile getirdi. 

Toprak Sağlam ve Lider Şahin’in başrolde olduğu ve oyuncu kadrosunda Suna Keskin, İsmail Düvenci, Hakan Altıner, Burçin Bildik, Elhan Tok, Cenk Tunalı, Anıl Yülek, Öncil Aktarıcı gibi başarılı oyuncuların yer aldığı müzikalde, annesinin şöhret yapma hayalleriyle şehir şehir dolaşarak şarkıcılık yapan ‘Neriman’ karakterinin İstanbul’da çalıştığı mekanın taksi şoförü İbrahim ile aralarında yaşanan masum aşk hikayesi anlatılıyor.  Dönem müzikalinde, aşklarının önündeki aşılamaz engeller, İbrahim’in herkesten sakladığı sırrı ve Neriman’ın şöhret basamaklarını KüçükÇiftlik Gazinosu’da bir bir tırmanması 80’li yıllara özgü tarz ve tavırla, Selami Şahin şarkıları işlenerek izleyici ile buluşuyor.

Yaz turnesini İzmir’de sonlandıran ‘Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte’ ekibi, müzikalin gösterimine kış sezonunda da devam edecek.