Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

KAPADOKYA FİLM FESTİVALİ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Nevşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu yıl 29 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında, ilki gerçekleştirilmesi planlanan Kapadokya Film Festivali, dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

KAPADOKYA FİLM FESTİVALİ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ
112
27 Mart 2020 - 14:05

Nevşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu yıl 29 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında, ilki gerçekleştirilmesi planlanan , dünyayı etkisi altına alan yeni (COVID-19) salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Festivalin ertelenmesinden duydukları üzüntüyü dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı , Nevşehir ve ülke genelinde virüs salgınına karşı büyük bir mücadelenin verildiğine dikkat çekti ve sağlığın öncelikli olduğunun altını çizdi. Nevşehir Belediyesi olarak kentte virüs salgınına karşı kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini ve en büyük arzularının salgının bir an önce ortadan kalkması ve hayatın normale dönmesi olduğunu ifade eden Başkan Arı, Nevşehir’e sosyal ve kültürel anlamda büyük değer katacağına inandıkları ’ni belirlenecek yeni tarihte düzenleyeceklerini ifade etti.

Bu yıl ilkini gerçekleştirmek için yoğun bir hazırlık sürecinden geçtikleri ’ni COVID-19 salgını nedeniyle üzülerek, ileri bir tarihe ertelediklerini söyleyen Festival Direktörü SuatKöçer, ülke genelinde alınan önlemler kapsamında ertelemenin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Festivalin uzun ve kısa metraj film yarışmaları ile proje yapım desteklerinin yer aldığı Kapadokya FilmPlatformu’na ilginin beklenenin üzerinde gerçekleştiğini hatırlatarak gösterilen ilgiye teşekkür etti vefestival için belirlenecek yeni tarihin önümüzdeki süreçte açıklanacağını dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.