Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Mağazada buldukları kutunun içinden çıktı! Hemen sahibine teslim ettiler

Kahramanmaraş’ta bir mağazanın Suriyeli çalışanı,  iş yerinin deposunda bulduğu yaklaşık 50 bin lira değerindeki altın ve mücevheri  yetkililere teslim ederek, sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Mağazada buldukları kutunun içinden çıktı! Hemen sahibine teslim ettiler
173
26 Ekim 2018 - 21:42

İstanbul’dan kardeşinin nişan töreni için kente gelen Sümeyye Yıldız,  merkez Dulkadiroğlu ilçesi Trabzon Caddesi’ndeki bir mağazaya alışveriş için  geldi.

Burada çalışan Suriyeli Rezzan Sado’dan namaz kılmak için yardım  istedi. Uygun yerin gösterilmesinin ardından namazı kılan Yıldız, mağazadan  ayrıldı. Bu arada Sado, depo bölümünde düzenleme yaparken çanta içinde bir kutu  buldu. Kutuda altın ve mücevher olduğunu gören Sado, durumu hemen mağaza müdürü  Ali Kağan Başkonuş’a bildirdi.

  Başkonuş da durumu polis ekiplerine bildirdi. Mağazaya gelen ekipler,  kredi kartı slipinden altınların sahibine ulaştı. İş yerine gelen Sümeyye Yıldız,  kardeşinin nişanı için aldıkları altınların bulunmasından duyduğu mutluluğu dile  getirdi.

Suriyeli Rezzan Sado, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaştan kaçıp  5 yıl önce Türkiye’ye sığındıklarını söyledi.

Bulduğu altın dolu kutuyu tereddüt etmeden hemen müdürüne teslim  ettiğini ifade eden Sado, “Türkiye bize kucak açtı. Başka bir şey düşünemezdim.  Suriyeli olarak bana ve aileme yakışanı yaptım.” dedi.

Mağaza müdürü Başkonuş da çalışanlarının altın dolu kutuyu bulup  kendisine söylemesinin onurlu bir davranış olduğunu belirterek, hem altınların  sahibine ulaştırılmasından hem de dürüst bir çalışana sahip olmaktan mutluluk  duyduğunu kaydetti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.