SON DAKİKA
https://www.arkadasburada.gen.tr/wp-content/uploads/2019/02/koltuk-300x169.png

Meme kanserine dikkat çektiler

Türk Kanser Derneği, meme kanserine dikkat çekmek için önceki akşam Shangri-La Bosphorus İstanbul’da özel bir davet düzenledi. Davete iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimler katıldı.

Bu haber 10 Ekim 2018 - 7:43 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Türk Kanser Derneği, “Meme kanserine ‘dur’ diyoruz sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında önceki akşam özel bir davet düzenledi.

Shangri-La Bosphorus İstanbul’da yapılan Meme Kanserine Farkındalık davetine Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman ev sahipliği yaptı.

İş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimlerin katıldığı davette Asuman Dayı, Prof. Yeşim Eralp, Op. Dr. Zeynep Civelek, Prof. Refik Killi, Biyolog Diyetisyen Burçak Çubukçu ve Psikolog Kutalp Köroğlu sunumlarıyla meme kanserinde erken tanının önemini anlattı. Geceden elde edilen gelir, Türk Kanser Derneği meme kanseri hastalarının tedavisine aktarıldı.

Rutin taramaları yaptırın

Burak Duruman’la objektife poz veren Revna Demirören, “Günümüzde her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanmakta. Halbuki meme kanseri erken teşhisle tedavi edilebilen bir hastalık. Bu nedenle ben bütün kadınları buradan rutin taramaları yaptırmaya davet ediyorum. Türk Kanser Derneği’ni arayın. Herkesi bilgilendirmek ve farkındalık için toplandık” diye konuştu.