Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

Merakla bekleniyordu! Erdoğan birazdan açıklayacak…

AK Parti, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda seçim manifestosunu açıklarken, belediye başkan adaylarını da tanıtacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı toplantıda 11 maddelik manifestoyla birlikte seçim startı da verilmiş olacak…

Merakla bekleniyordu! Erdoğan birazdan açıklayacak…
128
04 Şubat 2019 - 19:05

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek toplantıda seçim startını verecek olan AK Parti, 76 belediye başkan adayını tanıtacak. Ankara Arena Spor Salonu’nda hazırlıklar tamamlandı. Salonun dört bir yanına ‘Gönülden yaparsan gönüller kazanır’, ‘Değer üreten şehirler’, ‘Türkiye’nin geleceği, gönül belediyeciliği’, ‘Önce millet, önce memleket’, ‘Memleket işi, gönül işi’, ‘Ak gençliğin enerjisi, Türkiye’nin geleceği’, ‘Ben değil, biz olacağız istikbale koşacağız’ yazılı afiş ve pankartlar asıldı. 

 

 

81 ilden 40 bin kişinin katılması beklenen toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 maddelik seçim manifestosunu açıklamasının ardından 1 Şubat itibariyle seçim kampanyası da başlamış olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim sloganını da açıklaması bekleniyor.

AK Parti yerel seçim hazırlıkları kapsamında bugüne kadar 76 büyükşehir ve il belediye başkan adayını belirledi. AK Parti’nin, Cumhur İttifakı kapsamında Adana, Mersin, Osmaniye, Manisa’da belediye başkan adayı göstermeyerek, MHP’nin adayını desteklemesi bekleniyor.

 

 

MAHİR ÜNAL’DAN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal dün yaptığı açıklamada, toplantıda 11 maddelik seçim manifestosunun da açıklanacağını belirtmişti.

Mahir Ünal, kampanyanın çevre dostu olduğunu bildirerek şunları söylemişti: 

“Görüntü ve ses kirliliği oluşturmayan bir kampanya olması. Bizim seçim kampanyamız çevre dostu, dijital anlık veri alışverişi ve gündemi hızlı şekilde takip edebilen bir karakterde gerçekleşecek. Bu gece 12.00’de akadaylar.com üzerinde seçim kılavuzu, kurumsal kimlik ve seçim müziklerimiz olacak. Bütün teşkilatlarımız bulundukları il ve ilçelerde nasıl seçimi yürüteceklerini görecekler. Seçim kılavuzu üzerinde iki fazımız olacak. Birisi 1-18 Şubat arasında. İkincisi 19 Şubat- 31 Mart arasında olacak. Bu zaman içinde yine televizyon, gazete ve açık havayı kullanacağız. Daha yoğun olarak gündemin belirlendiği sosyal ağlarda AK Parti teşkilat mensupları mesajlarını verecek.” 

AK PARTİLİ İSİMLERDEN AÇIKLAMALAR

AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı: “AK Parti’nin şehircilik meselesine geçmişten geleceğe nasıl baktığı yer alacak. 2023’e kadar belediyecilikte neler olacak meselesi değil, toplumsal ve politik içeriği olan bir metin olacak. 16 yıldır iktidarız, bu 16 yıl içerisinde Türkiye’nin şehirciliğine çok büyük katkılar yaptık. Türkiye’nin profili değişti, problemleri değişti. Bu toplumun gelişmişliğiyle talepleri arasındaki ilişkidir. Hem geçmişe ilişkin bir muhasebesini yaparak yola devam ederiz. Gönül belediyeciliği derken kastımız, vatandaş ile siyaset arasındaki tamamlayıcı ruh olarak ifade ediyoruz. Geçmişe bakarız, her şeyi muhasebe ederiz, iyi yaptıklarımıza bakarız, özeleştiri yaparız, geleceğe devam ederiz.”

TBMM Başkanlığı için adı geçen Bostancı, “AK Parti’nin yetkili kurullarında görüşülür. Şu anda gündeme gelmedi” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: AK Parti manifestosu bir ilkeler listesi olarak karşımıza çıkacak. Biz engelsiz şehirler için çalışıyoruz. Kadınlar, çocuklar ve dezavantajlı vatandaşlarımıza uygun bir manifesto geliştirdik. Çevreci anlayışı geliştirerek devam ettiriyoruz. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Yeni unsurlar içeren bir manifesto. Yeni standartlara, yeni beklentilere uygun bir manifesto. Her yerelin kendine özgü öncelikleri var. İki düzeyde bir seçim manifestosu göreceğiz. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.