Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili önemi nedir?

Müslümanlar için büyük önem taşıyan Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandili’nin önemi nedir? Milyonlarca vatandaş tarafından merakla araştırılan Mevlid Kandili tarihi belli oldu. İşte 2018 Mevlid Kandili tarihi…

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili önemi nedir?
187
05 Kasım 2018 - 8:43

Mübarek günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Kasım ayının hangi gününde idrak edilecek? İslam alemi için önemli bir gün olan Mevlid Kandili için geri sayım başladı. İşte 2018 yılının Mevlid Kandili tarihi…

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum günü olarak Hicri Rebiülevvel ayının 12. gecesinde çeşitli ibadetlerle idrak edilen Mevlid Kandili 19 Kasım 2018 tarihinde idrak edilecek.

MEVLİD KANDİLİ ÖNEMİ

Bu gece, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) bir kez daha mevlidi şerifini idrak edeceğiz. Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir.Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

İşte Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.