Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Meyve fiyatları 4 yıl öncesine göre daha ucuz

Yaz meyveleri bu sene hem bol hem de fiyatları oldukça ucuz. Pazarcı esnafı Emin Özkaya, bu sene meyvenin bol olduğunu söyleyerek, meyve fiyatlarının bu sene, 4 yıl önceki fiyatlardan daha ucuz olduğunu söyledi.

Meyve fiyatları 4 yıl öncesine göre daha ucuz
213
20 Ağustos 2017 - 14:25

Yaz leri bu sene hem bol hem de ı oldukça ucuz. Pazarcı esnafı Emin Özkaya, bu sene nin bol olduğunu söyleyerek, ının bu sene, 4 yıl önceki dan daha ucuz olduğunu söyledi.

Meyve hem bol hem de ucuz

Özkaya, “Mahsuller bu sene oldukça verimli. Bu nedenle bu sene bol ve ucuz. Meyvenin tam zamanı. Şeftali, armut, üzüm, erik lerinin tam zamanındayız. Hem bol çeşit hem de uygun fiyat tezgahlarda. Meyvenin en bol zamanında olduğumuz için çok uygun” dedi.

Meyve ını 4 yıl öncesi ile karşılaştıran Özkaya, “4 sene önceki a baktığımızda şu anki daha uygun. İncirin kilosu 4 yıl önce bu aylarda 8 liraydı, şu anda 5 lira. Şeftalinin kilosu 4 liraydı, şu anda 1 buçuk ile 3 buçuk arasında değişiyor. Üzüm de aynı. 4 sene önceye göre şu anda daha farklı olması gerekirken, bugün ler daha ucuz da tezgahlarda” diye konuştu.

Pazar tezgahlarında bazı lerin ı ise şöyle: Üzüm 4 TL, incir 6 TL, böğürtlen 5 TL, mürdüm eriği 2,5 TL, şeftali 3,5 TL, karpuz 1 TL, kavun 2 TL, kızılcık 7 TL, elma 5 TL

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.