Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Geceler | Dedikodular | Cemiyet |

MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ…

İzmirli Ünlü işadamı Uğur Özkan Geçtigimiz günlerde Ankara’ya giderek Türkiye Vakıflar Birliği Başkanlığını Ziyaret Edip Uğur Özkan DEVLET VAKFI kurulması için ön protokol yapıp İmza Attı.

MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ…
47
14 Şubat 2020 - 10:07

İzmirli Ünlü işadamı Geçtigimiz günlerde Ankara’ya giderek Türkiye Vakıflar Birliği Başkanlığını Ziyaret Edip DEVLET VAKFI kurulması için ön protokol yapıp İmza Attı.

“HİSSELERİNİ BAĞIŞLADI”

Ünlü Sanayici İzmirli işadamı Uğur Özkan Aile Hissesinden kendi payına düşecek olan 50 Milyon USD’yi Uğur Özkan DEVLET VAKFI Kurulması için bağışlayacağını açıkladı.

“UĞUR ÖZKAN DEVLET VAKFI”

Ünlü Sanayici İzmirli İşadamı Uğur Özkan Emeklilik sonrası Toplumsal Sorumluluk Projesi Olarak Aile Hisse Satışından kendi payına düşecek olan 50 Milyon USD’yi Uğur Özkan DEVLET VAKFI Kurulması için Bağışladı.

“SÖZLEŞME İMZALANDI”

Özkan Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamana Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ım kardeşi olan işadamı Uğur Özkan, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan aile içi hisse paylaşımından kendi payına düşecek olan Payından 50 Milyon USD’yi kendi adına DEVLET VAKFI kurulması için bağışlayarak gönülleri fet etti.

“ÖRNEK DAVRANIŞ”

Bugüne kadar Sivil toplum örgütlerine yaptığı yüklü bağışlar ile adından söz ettiren ünlü işadamı bundan sonra kendi adına kurulacak olan Uğur Özkan DEVLET  VAKFI adı altında yardımlara devam edeceğini açıkladı.

“İMZALAR ATILDI”

“50 MİLYON USD BAĞIŞ”

Türk Sanayisinin en önde gelen  kuruluşlarından olan Özkan Demir Çelik Sanayinin Hissedarlarından olan İşadamı Uğur Özkan, Vakfın kurulması için bağışta bulunacağı 50 Milyon USD”yi Eğitim Başta olmak üzere bir çok sivil toplum örgütüne destek olarak aktaracagını iletti.

“ALKIŞLANACAK HAREKET”

Uğur Özkan yaptığı açıklamada; Özellikle Depremden Korunma Amaçlı uzmanlığı olan Demir Çelik destekli yapıların yayılması,Depremde sığınmak amaçlı Çelik Kafes odalarının Know- how’in yayılması amaçlı yurt dışından özellikle Japonya,İngiltere,Amerika’dan uzman katılımcılar getirerek Tüm Turkiyedeki Üniversitelerde eğitim seminerleri düzenleyeceklerini bu çalışmaları Özkan Ailesi Olarak kendilerine Misyon üstlendiklerini ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.