Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

Neco, 25 yaş küçük eşini darp etti

Bodrum’da yaşayan sanatçı Neco, kendisinden 25 yaş küçük olan eşi İdil Erke’ye şiddet uyguladığı iddiasıyla savcılık tarafından 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı. Ünlü şarkıcının, daha önce de eşini darp ettiği gerekçesiyle bir ay evden uzaklaştırma alarak para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

Neco, 25 yaş küçük eşini darp etti
168
09 Kasım 2018 - 1:21

Nejat Özyılmazel (Neco), kendisinden 25 yaş küçük olan eşi İdil Erke’ye şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemelik oldu.

Yaklaşık iki yıldır evliliklerinde çatlaklar oluşan Neco’nun, geçtiğimiz yıl eşi Erke’yi darp ettiği iddia edildi. Yaşanan olayda İdil Erke’nin gözünden, göğsünden ve elinden yaralanarak hastanelik olduğu öğrenildi. Olayın ardından eşi Neco’dan şikayetçi olarak darp raporu alan Erke’nin, daha sonra şikayetinden vazgeçtiği ortaya çıktı. Olayın adliyeye intikal etmesi nedeniyle suçun işlendiğini sabit gören adli makamlar, Neco’ya bir ay evden uzaklaştırma ve TCK’nın 86/2 maddesi gereğince kasten yaralama suçundan para cezası verdi. 

Bu olaydan sonra, Neco’nun bir yıl boyunca eşi Erke’ye psikolojik şiddet uygulayarak tehdit ettiği iddia edildi. Bu duruma daha fazla dayanamayan Erke, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu. Olayın mahkemeye taşınmasının ardından savcılık kararıyla şarkıcı Neco’ya üç ay daha evden uzaklaştırma cezası verildi. 

Öte yandan İdil Erke’nin yeniden fiziksel şiddet görme endişesi ile boşanma davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Neco’nun eşi idil Erke ile aynı evde kalmayı sürdürdüğü, ayrı odalarda yaşadıkları ve haksız maddi talep de bulunduğu da iddia edildi. Konuyla ilgili olarak telefonla ulaşılan Erke’nin Avukatı Ömer Kayran, yaşanan olayla ilgili ayrıntılı bilgi veremeyeceğini ifade ederek, “Müvekkilimin hakları gizlidir. Kendisinin bilgisi olmadan konuyla ilgili açıklama yapamam” dedi. 

Şarkıcı Neco ve İdil Erke, 2008 yılında dünya evine girmişti. Kendisinden 25 yaş küçük Erke ile evlenen Neco, bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu. Neco’nun ilk evliliğinden ise Zeynep Özyılmazel ve Ayşe Özyılmazel isimli iki kızı bulunuyor. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.