Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | YUSUF GÜR

Noter çalışma saatleri nedir? Noter işlemleri nelerdir?

Vatandaşlar için büyük önem taşıyan pek çok işlem noterler tarafından yapılıyor. Noter çalışma saatleri de pek çok kişi tarafından merak edilerek gündemde sıkça araştırılmaya başlandı. Güncel noter saatleri ve işlemleri hakkındaki bilgileri haberimizden bulabilirsiniz.

Noter çalışma saatleri nedir? Noter işlemleri nelerdir?
225
14 Eylül 2018 - 16:46

Noterlerin hangi günler ve saat aralığında hizmet sunduğu merak edilen konular arasında yer alıyor. Önemli birçok belgenin işlemleri noter aracılığıyla yapılır. 2018 yılı noter çalışma saatlerini ve yapılabilecek işlemleri haberimizde bulabilirsiniz.

GÜNCEL NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ

Noterler 09:00-12.30 / 13.30-17:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonu ise hizmet vermezler.

NOTERDE YAPILABİLECEK İŞLEMLER NELERDİR?

– Evlenme sözleşmesi,– Gayrimenkul satış vaadi sözleşme– Zilyetlik devri sözleşmesi– Miras taksimi Gayrimenkul, hibe vaadi sözleşmesi,– Şirket sözleşmesi,– İrtifak hakkı vaadi ve ortak mülkün idaresi sözleşmesi,– Medeni Kanunun 748. maddesine müstenit sükna hakkı sözleşmesi,– Kaydı hayat ile irat bağlanması sözleşmesi (Borçlar Kanunu 507),– Ölünceye kadar bakma sözleşmesi, (Borçlar Kanunu 511),– Mülkiyeti muhafaza kaydı ile satış sözleşmesi,– Kira sözleşmesi,– Menkul mallarda hibe sözleşmesi,– Taksim ve ifraz sözleşmesi,– Evlat edinme sözleşmesi,– Temlik,– Taahhütname,– Kefaletname,– Vasiyetname,– Vakıf senedi,– Aile vakfı senedi,– Tanıma senedi,– Muvafakatname,– Sulhname,– Yeddiemin senedi,– Rehin senedi,– Borç senedi,– Fesihname,– İbraname,– Beyanname,– Şahadetname,– Piyango – Kur’a ve toplantı tutanağı,– Emanetleri saklama tutanağı,– İfade tutanağı,– Tespit tutanağı,– Vekaletname,– Defter onaylanması,– Çevirme,– Örnek çıkartma,– İmza sirküleri,– Protesto işleri,– İhbar – ihtarname işleri ve tebliği,– Tescil

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.