Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

ÖSYM yayınladı: 2018 KPSS ortaöğretim soru ve cevapları! KPSS ortaöğretim sonuç sorgula

2018 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sınavda ter döken binlerce öğrenci bir yandan 2018 KPSS ortaöğretim soru ve cevaplarına bakarken diğer yandan KPSS ortaöğretim sonuçlarını sorguluyor. İşte 2018 KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili merak edilen tüm soruların cevapları…

ÖSYM yayınladı: 2018 KPSS ortaöğretim soru ve cevapları! KPSS ortaöğretim sonuç sorgula
188
09 Kasım 2018 - 1:39

ÖSYM’den 2018 KPSS’de ter döken adaylara sevindirici haber geldi. Yapılan son dakika açıklamasının detaylarına göre KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı. İşte hem KPSS ortaöğretim soru ve cevapları hem de KPSS sonuç sorgulama sayfası…ÖSYM internet sitesindeki duyuruya göre, 7 Ekim’de gerçekleştirilen  2018-KPSS ortaöğretim düzeyinin değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr”  internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

KPSS SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI

7 Eylül tarihinde yapılan KPSS soru ve cevaplarının yayınlandığı ÖSYM tarafından duyuruldu.  KPSS ortaöğretim soru ve cevapları https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden adayların erişimine açıldı.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.