Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

PTT memur alımı başvuru şartlar neler? (2017/3) İşte son tarihi…

2017 istihdam seferberliği dâhilinde 5 bin personel istihdamı sözü veren PTT yılın ilk yarısında 2 bin 500 kişilik personel alımını tamamladı. Sıra ikinci yarı olan diğer 2 bin 500 kişiye geldi. Peki, PTT personeli olmak isteyen adaylar için başvurular ne zaman başlayacak?

PTT memur alımı başvuru şartlar neler? (2017/3) İşte son tarihi…
217
19 Ağustos 2017 - 12:29

Posta ve Telgraf Teşkilatı () Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere gişe, büro ve dağıtıcı görevlisi alınacağı duyuruldu.  Başvuruya dair henüz net bir tarih bildirilmezken önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Dünya Markası Olma Yolunda

Genel Müdür Yardımcısı ve Denetleme Kurulu Başkanı Gürbüz Akbulut 1840 yılından beri varlık ve faaliyetini sürdüren ’nin 2023 Türkiye hedefleri doğrultusunda bir dünya markası yapmak için çalıştıklarını vurguladı.

İstihdamın ilk yarısının yapılan mülakat sonucunun ardında Ramazan Bayramı sonrası görevlendirileceğini belirten Akbulut sözlerinde, “2 bin 500 kişi, Ramazan Bayramı’nın ardından istihdam açığı bulunan illerimizdeki şubelerde işbaşı yapacak. Bu kişileri bayramdan sonra ilan edip, göreve başlatacağız. Yılın ikinci yarısında da diğer ilanımıza çıkacağız. Yılsonuna kadar da toplamda 5 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız.” ifadelerine yer vermişti.

Son yıllarda ’nin geldiği son noktaya değinen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yurdun dört bir yanına şubeler açmaya devam edeceklerini, 2023’e kadar ’nin 40 bin olan çalışan sayısını, 100 bine, 4 bin 500 olan işyeri sayısını da 15 bine çıkaracaklarını ifade etti. Bozgeyik, geçen yıl ’nin yüzde 17,8 büyüdüğünü ve karının yüzde 30 arttığını belirtti.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Posta ve Telgraf Teşkilatı () Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek 2.500 kişilik kadro için belli oldu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan için,  15 Ağustos ni işaret etti. 

Dağıtıcı, büro u ve gişe u kadroları için atamalar, puan sıralamasına göre yapılacak. Daha önceki personel alımlarından işaretle, dağıtıcı kadrosu için belirlenmiş ön lisans bölümleri ve gişe, büro u kadroları için ise belirlenmiş lisans bölümlerinden mezun olunması isteniyordu.

Personel Alım İlanına Göre Başvurularda Aranan Genel Şartlar;

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 18/04/1983 nden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

e)Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

f)Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son olan 23/04/2017 itibariyle mezun olmak).

g) Yapılacak”sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

h) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına(KPSS) girmiş olmak.

Personel Maaşı Ne Kadar?

personel maaşları 3 bin TL civarında olmakla birlikte vergi dilimi artışı nedeniyle meydana gelen düşüşle beraber yılın son aylarında 2 bin 500 TL civarına gerilemektedir. Dağıtıcı personel maaşları ise ilk etapta 2 bin 700 TL ile 2 bin 800 arasında iken aynı sebepten son aylarda 2 bin 400 TL’lere kadar düşmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.