SON DAKİKA

ŞANSLI BELDE KUŞADASI

Kim bilir belki de “Altın Güvercin” tekrar konar Kuşadası’na belli mi olur?

Bu haber 19 Kasım 2018 - 18:54 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

Sanatın sanatçının dostu, Mustafa Ayhan Kuşadası’nı eski güzel günlerine döndürmeye kararlı. Kim bilir belki de “Altın Güvercin” tekrar konar Kuşadası’na belli mi olur?

Sürmenelilerin yakından tanıyıp sevdiği eski Sürmene kaymakamı Mustafa Ayhan CHP Kuşadası belediye başkan aday adayı oldu.

Aydın’ın İncirliova ve Kuşadası ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 2015 yılında Vali Yardımcılığı görevine atanan Mustafa Ayhan, siyasete adım atmaya hazırlanıyor. Aydın Vali Yardımcılığı görevinden geçen yıl emekli olan ve renkli kişiliğiyle tanınan Ayhan, 2019 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde CHP’den Kuşadası Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

İlçemizde görev yaptıktan sonra Sürmene ile irtibatını hiç kopartmayan Mustafa Ayhan; “ Kuşadası’nı dünya konuşacak diyoruz ya, işte ben onu halkla birlikte başarmak istiyorum.  Sadece denizkum, güneş turizmi ile bir yere kadar varabiliriz. Kuşadası’na yeni bir kimlik kazandırmalıyız. Mesela kültürü ön plana çıkarıp turizm için itici güç oluşturabiliriz. Kuşadası yeni bir Hollywood olabilir mesela.  Bunun için çok uygun platoalanları var. Altın Güvercin’i tekrar hayat bulduğu bu kente kazandırmak istiyoruz. Kuşadası’nı sanatın diğer alanları ile de anılır bir sanat merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Uygulamaya sokacağımız çok şey var ama bunu başarabilmek için herkesin bunlar benimsemesi ve sahiplenmesi gerekir. Tüm birimlerin harekete geçip vatandaşlarla birlikte yumruklarını aynı yere vurmaları gerekir. Ortak amaca kilitlenemezsek başarıya uluşamayız. Biz bu ortak amaç için tüm ilgililer arasında çimento olacağız”. dedi

Kaynak Sürmene Haber.