Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Sosyetenin ‘torbacı’ mankenleri!

İstanbul Narkotik Polisi, Nişantaşı’nda uyuşturucu operasyonu yaptı. Öncesinde bir kadın polis, bağımlı rolü için oyunculuk eğitimi aldı.

Sosyetenin ‘torbacı’ mankenleri!
215
19 Ağustos 2017 - 7:30

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, Nişantaşı’nda uyuşturucu satıcısı ılara operasyon düzenledi. 

Operasyon öncesi operasyonda görev alacak narkotikten bir kadın polis usta tiyatroculardan uyuşturucu bağımlısı ve müşteri rolünü daha iyi yapabilmek için oyunculuk eğitimi aldı. Polis, bir bağımlının ıya nasıl sipariş vereceğini ve nasıl davranacağını öğrendi. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli ve Nişantaşı’nda sosyete dünyasına uyuşturucu satan ıları yakalamak için düğmeye bastı.

TEK TEK ARADI, SİPARİŞ VERDİ

Operasyon için çalışmalarını tamamlayan narkotik polisleri Nişantaşı’nda lüks bir kafeye yerleşti. Tiyatro eğitimi alan kadın narkotik polisi de WhatsApp üzerinden ıları tek tek arayarak müşteri gibi sipariş verdi. Aranan her ı, sipariş veren kadın polisi WhatsApp üzerinden görüntülü arayarak gerçek bir kullanıcı olup olmadığını test etti. Bağımlı müşteri rolünü başarıyla oynayan kadın polis ıları ayağına kadar getirtti. Dün sabah saat 10.00’da başlayan narkotik operasyonu akşam geç saatlere kadar sürdü. Sipariş veren kadın polise uyuşturucu getiren ılara kafede suçüstü yapıldı.

TORBACILAR ARASINDA MODELLER DE VAR

Aralarında model Burak S., model/oyuncu Sevgi A. ile birlikte Hamza A., Muharrem Zafer A., İbrahim T., Engin İ., Emrah E., Dilek Ö. ve Cüneyt E. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Model Burak ve Sevgi A.’ya da suçüstü yapıldığı belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından uyuşturucu satışı yaparken suçüstü yakalanan 9 şüpheli İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldı. Şüpheliler, Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanarak cezaevine konuldu.

HABERTÜRK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.