Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

SSK prim sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma sayfası

E-devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde SSK prim sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma işlemi yapılabilme imkanı bulunuyor. Öncesinde vatandaşların tüm bu işlemleri elektronik ortamda güvenli bir şekilde gerçekleştirme olanağına sahip olabilmeleri için PTT şubelerinden bir e-devlet şifresi edinmeleri gerekiyor. İşte, E-devlet aracılığıyla SSK prim sorgulama ve SSK hizmet dökümü alma sayfası…

SSK prim sorgulama ve SGK hizmet dökümü alma sayfası
212
18 Ağustos 2017 - 23:28

SSK PRİM SORGULAMA VE SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA SAYFASI

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir bağlantısı üzerinden E-devlet’in resmi web sitesine giriş yaparak SSK prim sorgulama ve SGK dökümü alma gibi işlemlerinizi elektronik ortamda gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet aracılığıyla SSK prim sorgulama ve SGK dökümü sorgulama işlemleri gibi kamu lerinden daha kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Çalışanların bağlı oldukları ve tüm işlemlerini E-devlet’ten gerçekleştirebilecekleri 3 sigorta türü bulunmaktadır. Bunlar; Bağ-kur Sigorta İşlemi (4B), Emekli Sandığı Sigorta İşlemi (4C) ve SSK Sigorta İşlemi (4A)’dir. SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı’na kayıtlı olanlar, bağlı oldukları sigorta türüne göre SSK prim sorgulama ve SGK dökümü alma işlemini yapabilirler.

SGK dökümünde; Temel sigorta bilgileri, çalışılmakta olan kurumun bilgileri, adınıza ödenmekte olan aylık primlerin miktarı, sigortalı olarak bir işte çalışılan süre, sigortalı olarak bir işe giriş tarihi, sigortanın işveren tarafından düzenli şekilde ödenip ödenmediği bilgileri yer almaktadır.

Aynı zamanda SGK döküm belgesinde; SGK borç sorgulama, emekli maaşının sorgulanması ve hesaplanması gibi işlemler de yapılabilmektedir. Bunlar dışında ikramiye ve kıdem hesaplama işlemlerinde, vize alma sürecinde yararlanılabilmektedir.

E-DEVLET ŞİFRESİ EDİNMEK ŞART!

e-Devlet sisteminden şifre ile SGK sorgulama işlemi yapacak olan kişilerin öncelikle bir e-Devlet şifresinin olması gerekmektedir.

e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek şifrenizi temin edebilirsiniz. e-Devlet şifresi için 2 TL ücret alınmaktadır. Ardından şifreniz size kapalı bir zarfın içerisinde verilmektedir. Şifreniz ile size ait olan kişisel bilgilere erişim sağlanabildiği için, şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİ NASIL ALINIR?

1)e-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sistemine https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir sistemine giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst tarafında yer alan ‘’e-Hizmetler’’ bağlantısına tıklayınız.

2)Açılan menüden ‘’SGK’’ bağlantısına tıklayınız.

3)Ardından ‘’SGK Tescil ve Hizmet’’ butonuna tıklayınız.

3)Sonrasında da bağlı olduğunuz kurumu seçiniz. SSK ise 4A Hizmet Dökümü, Bağ-Kur ise 4B Hizmet Dökümü, Emekli Sandığı ise de 4C Hizmet Dökümü bağlantısına tıklayarak gerekli bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

4A HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/4a--

4B HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/4b-odeme-

4C HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-

SGK HİZMET DÖKÜMÜNDE NELER BULUNMAKTADIR?

SGK dökümü belgesinde aşağıda belirtilen bilgiler bulunmaktadır;

1)Sigortalının temel bilgileri,

2)Sigortalı olarak çalışılan günlerin sayısı

3)İlk kez sigortalı girilen iş için giriş ve çıkış tarihleri

4)Sigortalı bulunan dönemde yerine getirilen ler

5)Hangi aylarda sigortanın ödendiği bilgisi

6)Hangi aylarda primlerin yatmış olduğu bilgisi

7)Çalışılan şirkete ait bilgiler

SGK PRİM SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1)e-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sistemine https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir sistemine giriş yapın.

2)Sonrasında ekranın sol üst kısmında yer alan ‘’Hizmetler’’ bölümünden SGK bağlantısına tıklamalıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısına tıklayınız.

3)Ardından ‘’Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu ’’ seçeneğine tıklayınız.

4)Açılan sayfada eğer adınıza ait SGK prim borcu var ise bu ekranda gözükecektir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.