Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Türk Hava Yolları’ndan ‘HES Kodu’ açıklaması

Covid-19 salgını nedeniyle seyahatlerde uygulanacak ‘HES Kodu’ hakkında THY resmi internet sitesinden açıklama yaptı.’Sağlık bakanlığı tarafından yürütülen ‘Hayat eve sığar’ projesine uygun olarak, yolcularımızın iç hat uçuşlarımıza kabulü, kişiye özel üretilen ‘Hayat eve Sığar (HES) kodu ile sağlanacaktır.’

Türk Hava Yolları’ndan ‘HES Kodu’ açıklaması
7
21 Mayıs 2020 - 18:16
Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların seyahatlerde kodu zorunluluğu getirilmişti. Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yolcularına yönelik bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda, “ Türk Hava Yolları olarak en büyük önceliğimiz sizlerin güvenliği ve sağlığıdır. Uçuşlarımızda seyahat edilebilmesi için sizlerin sağlığının uçuşa elverişli olması hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle sağlık bakanlığı tarafından yürütülen ‘Hayat eve sığar’ projesine uygun olarak,  yolcularımızın iç hat uçuşlarımıza kabulü, kişiye özel üretilen ‘Hayat eve Sığar () kodu ile sağlanacaktır.  kodu zorunlu bir alan olup biletleme işlemleri sırasında yolcularımızdan talep edilecektir. kodu üzerinden uçuşa 24 saat kala yolcularımızın sağlık durumu kontrol edilecektir. Biletleme esnasında ve havalimanında yapılacak kodu sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcularımız uçuşa alınmayacaktır” denildi.
BEBEK YOLCULARDA İSTENMEYECEK 
Tüm iç hat yolcu uçuşlarında zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar () kodu, belirli bir süre geçerli olacak. kodu seyahat bitiş tarihinden en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir. Bu şartlara uymayan yolcuların rezarvasyonları onaylanmayacak. Bebek yolcular için kodu aranmayacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.