Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekan | Kadınca | Sağlık | Kültür Sanat | Son Dakika Haberler

Uçuşları iptal ettiren gizemli ihbar! Havalimanının bin metre üzerinde…

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), New Jersey’deki  Uluslararası Newark Liberty Havalimanı’nı, bölgede görüldüğü belirtilen iki drone nedeniyle geçici olarak uçuşa kapattı.

Uçuşları iptal ettiren gizemli ihbar! Havalimanının bin metre üzerinde…
128
24 Ocak 2019 - 10:44

Federal Havacılık İdaresi Sözcüsü Greg Martin, ABD medyasına yaptığı  açıklamada, Uluslararası Newark Liberty Havalimanı’na yaklaşık 25 kilometre mesafedeki bölgesel Teterboro Havaalanı üzerinde görüldüğü belirtilen iki drone sebebiyle uçuşların askıya alındığını söyledi.

Teterboro Havalimanı’nın bin metre üzerinde iki drone görüldüğü  bilgisi üzerine polis, bölgede güvenlik taraması başlattı.

Hava sahasında drone olmadığının teyidi üzerine uçakların havaalanına inmeye başladığı ancak uçuşların geçici olarak durdurulmasından ötürü  gecikmelerin yaşandığı belirtildi.

New Jersey Uluslararası Newark Liberty Havaalanı, New York kentindeki  uluslararası JFK ve LaGuardia havalimanları ile bölgedeki hava trafiği yükünü  paylaşıyor.

İngiltere’deki havalimanları da drone tehlikesi yaşamıştı

Aralık ayı sonunda İngiltere’nin en büyük ikinci havalimanı Gatwick’te  drone ihbarları nedeniyle 2 gün boyunca bine yakın uçuş yapılamamıştı.

Olaydan 100 binden fazla yolcu olumsuz etkilenmiş, Gatwick  Havalimanı’na yaklaşık 5 milyar sterlinlik yatırımla drone tarama ve tespit  sistemi yerleştirilmişti.

Ocak ayı başında da yine İngiltere’nin en büyük havalimanı Heathrow  yakınında bir drone tespit edilmesi üzerine kalkışlar yaklaşık 1,5 saat süreyle  durdurulmuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.