Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Vajina hakkında bilinmeyenler

İnsan modern tıp gelişene kadar sürekli kendini, vücudunu, organlarını tanıma isteği duymuştur. Ve bu konular hakkında çeşitli araştırmalar yapmıştır. Hala araştırılması devam eden ve neredeyse tam anlamıyla hala çözülemeyen organlardan biri de kadın vajinasıdır. Sizler için vajina hakkında bilinmeyenleri ve yanlış bilinenleri derledik.

Vajina hakkında bilinmeyenler
57
04 Nisan 2020 - 1:54

Kadın cinsel organından bahsedilmemesi taraftarıysanız bu haberimizi okumanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak vücudunuzdaki organları tanıma eğilimindeyseniz ve varlığınızın nadide sebeplerinden biri olan vajina hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız haberimizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vajinada meydana gelen tüylenmeler şansızlık olarak algılanmamalıdır. Bu tüyler vajinayı dış enfeksiyonlara karşı koruma amacıyla ortaya çıkmıştır.

Ayrıca, bu bölgedeki kılların varlığı evrimsel süreçte kadının üreyebileceğinin ya da üreyecek yaşa geldiğinin biyolojik bir işaretidir.

Ortalama bir vajina 7-10 cm uzunluğundadır. Fakat cinsel birleşme sırasında bu rakam iki katına kadar çıkabilir.

İnsanlarda meydana gelen saçlar yaklaşık 7 yıla kadar yaşayabiliyorken vajinada meydana gelen tüylenmelerin ömrü yaklaşık 3 haftadır. 3 haftadan sonra bu süre azalır ve tüylerde uzama etkisini yitirir.

Kadınların yalnızca yüzde 30’u cinsel birleşme sırasında orgazm olabilirler.

Vajina gaz çıkarabilir ve bu durum neredeyse bütün kadınlarda görülür. Vajinadan hem cinsel birleşme sırasında hem de bir takım egzersizler sırasında gaz çıkışı gözlemlenebilir. Vajina içerisine sıkışan gazdan kaynaklanan bu durum normaldir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.