Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin

Hemen hemen kadınların çoğunluğunda görülen vajinal enfeksiyonlar; koku, yanma ve akıntılar ile kendini belli ediyor. Cinsel yaşamlarında sorun yaratmaması adına kadınlara çok büyük rahatsızlık veren bu şikayetler elbette önlenebiliyor. Fakat önerileri dikkate almak ve yerine getirmek büyük bir önem arz ediyor.

Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin
344
04 Nisan 2020 - 9:05

Hemen hemen kadınların çoğunluğunda görülen l enfeksiyonlar; koku, yanma ve akıntılar ile kendini belli ediyor. Cinsel yaşamlarında sorun yaratmaması adına kadınlara çok büyük rahatsızlık veren bu şikayetler elbette önlenebiliyor. Fakat önerileri dikkate almak ve yerine getirmek büyük bir önem arz ediyor.

1.Temizlikte Bu Noktalara Dikkat!

Vajinal temizliğimizi yapmaya başladığımızda arkadan öne doğru yapmamalıyız. Çünkü arkadaki enfeksiyonel bakteriler girişine tehdit unsuru özelliği taşıyabiliyor. Bu da enfeksiyon artışını hızlandırıyor. Bu durumda mutlaka önden arkaya doğru temizlik akışı izlemeliyiz.

2.İç Çamaşırı 1 Günü Geçmesin!

Günlük hayatımızda kapalı kaldığından havalanması ve günlük hijyeni yerine getirme amacı ile değiştirilmesine büyük önem gösterilmesi gerekiyor. Olağan bir bakteri üremesi varsa daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda üretilen iç çamaşırlarını kullanmak daha iyi gelecektir. Genital bölgede ki kuruluk ve temizlik enfeksiyonu önlemen yolunda büyük yardımcı olacaktır.

3.Temizlik Ürünlerini Gözden Geçirin!

Her cilt için farklı temizlik ürünleri olabileceği gibi parfüm içeren temizlik ürünlerinden kaçınmalısınız. Eski ve süregelen bir yöntem olan ağda veya jilet deki tüylerin alınmasında pratik ve hızlı bir yöntem olarak görünsede kıl köklerinde tahrişe bağlı iltihaplanmayı attıracaktır. Bu yüzden gelişmiş yöntemler kullanmak iltihaplanmayı önlemede daha yardımcı olacaktır.

4.Vajinal Enfeksiyondan Kurtulmak İçin Ne Yapabilirim?

Dar kıyafetler giymemeye özen göstermelisiniz. Pamuklu kıyafetler giymek hava alması açısından daha iyi gelecektir.

Duş alırken ve de temizlik yaparken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Genital bölgedeki asit dengesini bozabilir. Vajinayı daha korunmasız hale getirme oranı artıyor.

Özellikle yaz ayları yaklaşırken havuzdan veya denizden çıkarken ıslak bikini, mayo ile oturmamaya özen göstermelisiniz.

5.İlişkilerinizde Prezervatif Kullanmayı İhmal Etmeyin!

İlişkide her iki tarafı da korumak adına prezervatif yararlı olacaktır. Çünkü bu tür enfeksiyonlar cinsel yolla bulaşmada etkili olabiliyor. Bunu yanı sıra regl dönemlerinde sık sık ped değiştirmeye özen gösterin. Uzun süre değiştirmemek enfeksiyon hızını arttırabilir. Çünkü kan yoğunluğu ile bakteri hızı artacaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.