Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Vatandaşa ‘Geber’ diyen Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevinden alındı

İstanbul Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, sosyal medyada bir vatandaşa hakaret ettiği gerekçesiyle görevinden alındı.

Vatandaşa ‘Geber’ diyen Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevinden alındı
250
09 Nisan 2020 - 7:49

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

“Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır. ”

NE OLMUŞTU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı ’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar infial yarattı.

Noğay’ın, görevi gereği yardım etmesi gereken bir Roman ailenin yardımına ait videoyu aktaran tweeti alıntılayarak “Geber” yazdığı ortaya çıktı. Tepkilerin yükselmesi üzerine Noğay apar topar tweetini silse de paylaşımına ait ekran görüntülerini birçok kişi yeniden paylaştı.

Noğay’ın Çinlilere yönelik ırkçı ifadelerin yer aldığı bir tweete de “Bravo” diyerek destek verdiği anlaşıldı.

Noğay diğer bir paylaşımında ise Ankara Üniversitesi’nde görevli Dr. Ahmet Saltık’a, “İnsanlıktan nasibini almamış beyinsiz” ve “Cahil mahluk” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Twitter kullanıcıları ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı ’ın bu paylaşımlarının ardından tepkilerini, Bakan Zümrüt Selçuk’a ileterek gösterdi.

AKP Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de Noğay’ın tweetlerine tepki göstererek, “Bu tweetin gereği yapılır kuzen!” ifadelerini paylaşması dikkat çekti.

İŞTE O PAYLAŞIM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.