Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

WhatsApp uygulamasını indirme ve WhatsApp Web’e giriş yapma sayfası

Dünyada 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan ve kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen WhatsApp nasıl indirilir? Popülerliği her geçen gün giderek artan ve cazip yenilikler sunan mesajlaşma platformu WhatApp uygulamasının geliştirdiği WhatsApp Web’e nasıl giriş yapılır? İşte, WhatsApp uygulamasını indirme ve WhatsApp Web’e giriş yapma sayfası…

WhatsApp uygulamasını indirme ve WhatsApp Web’e giriş yapma sayfası
237
18 Ağustos 2017 - 23:28

WhatsApp ı mobil cihazlar üzerinden ücretsiz ve özgürce mesajlaşma olanağı sunuyor. WhatsApp ı Android, İOS, Windows Phone veya diğer işletim sistemli telefonlara indirebilme alternatifi bulunuyor. WhatsApp ı mobil cihazlar haricinde WhatsApp Web formatında da kullanılabiliyor. Kullanıcılar WhatApp Web ını mobil cihazları ile entegre ederek bilgisayardan WhatsApp ını kullanabilme fırsatı elde edebiliyor. Bu uygulama sayesinde WhatsApp kullanan arkadaşlarınızla ücretsiz olarak dilediğiniz gibi mesajlaşıp, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda grup sohbeti, WhatsApp sesli ve görüntülü arama, uçtan uça şifreleme, sesli mesaj gönderme, belge paylaşımında bulunma gibi özelliklerle WhatsApp deneyiminden her an her yerde sınırsızca yararlanabilirsiniz.

WHATSAPP NASIL İNDİRİLİR?

Eğer bir iPhone sahibiyseniz; telefonunuzun menüsünden “App Store” isimli ına giriş yapın.

Ardından giriş yaptığınız App Store mağazasının arama çubuğuna Whatsapp yazın.

Daha sonra Whatsapp ı karşınıza çıkacaktır. Yükle butonuna basın ve yüklemeyi tamamlayın.

Yükleme tamamlandıktan sonra Whatsapp ına ilk girdiğinizde sizden GSM telefon numaranız sorulacak.

GSM telefon numaranızı girin ve sonra numaranıza SMS ile gelen kodu girerek hattınızı doğrulayın. Artık WhatsApp ını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahipseniz; “Google Play Store” isimli uygulamayı menüden bularak açın.

Uygulama mağazasına eriştikten sonra giriş yapmış olduğunuz uygulama içerisindeki arama çubuğuna WhatsApp yazın.

Daha sonra Whatsapp ı karşınıza çıkacaktır. Yükle butonuna basın ve yüklemeyi tamamlayın.

Yükleme tamamlandıktan sonra Whatsapp ına ilk girdiğinizde sizden GSM telefonu numaranız sorulacak.

GSM telefon numaranızı girin ve sonra numaranıza SMS ile gelen kodu girerek hattınızı doğrulayın. Artık WhatsApp ını kullanmaya başlayabilirsiniz.

WHATSAPP UYGULAMASINI AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA DA İNDİREBİLİRSİNİZ:

https://www..com/download/

WHATSAPP WEB NEDİR? NE İŞE YARAR?

WhatsApp’ın geliştirdiği bir diğer yenilik olan WhatsApp Web ile bilgisayarınızdan internete girerek bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

1)Bunun için nız gereken işlem, telefonunuzdan WhatsApp ını açın.

2)Ardından sağ üst köşede bulunan Ayarlar sekmesine girerek WhatsApp Web yazısının üzerine tıklayın.

3)Daha sonra bilgisayarınızdan https://web..com/ adresine girin.

4)Sonrasında önünüze çıkan kodu telefonunuzdan taratın.

Bunu da tamamlayınca artık WhatsApp ını hem bilgisayardan hem de telefondan kullanabilirsiniz.

WHATSAPP WEB’E AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://web..com/

WHATSAPP UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

1)Kolay, Güvenilir Mesajlaşma

Aile ve arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşın. WhatsApp, mesaj göndermek için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır, böylece SMS ücreti ödemezsiniz.

2)Grup Sohbeti

Aileniz veya çalışma arkadaşlarınız gibi sizin için çok önemli olan gruplarla iletişimde kalın. Grup sohbetleriyle tek seferde 256 kişiye kadar mesaj, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Ayrıca grubunuza isim verebilir, sessize alabilir veya bildirimleri tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

3)WhatsApp Sesli ve Görüntülü Arama

Sesli arama sayesinde aile ve arkadaşlarınızla, başka bir ülkede olsalar bile, ücretsiz konuşabilirsiniz. Ayrıca, ses veya yazı yeterli olmadığında, ücretsiz görüntülü arama sayesinde yüz yüze sohbet etme şansınız olur. WhatsApp sesli ve görüntülü arama, veri planınızdaki dakikalar yerine telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır. Böylece pahalı arama ücretleri için endişe etmenize gerek kalmaz.

3)Uçtan Uça Şifreleme

En kişisel bazı anlarınızı WhatsApp üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifrelemeyi geliştirdik. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve iletişimde olduğunuz kişi bunları okuyabilir veya dinleyebilir, aradaki hiç kimse, WhatsApp bile bunları okuyamaz ve dinleyemez.

4)Web ve Masaüstünde WhatsApp

Web ve masaüstündeki WhatsApp ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınızla sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Böylece hangi cihazdan sohbete devam etmek sizin için daha kolaysa onu tercih edebilirsiniz. Masaüstü ını indirin veya başlamak için web..com adresine gidin.

5)Fotoğraflar ve Videolar

WhatsApp üzerinden anında fotoğraf ve video gönderin. Hatta, sizin için en önemli olan anları yakalamak için dahili kamerayı kullanabilirsiniz. Bağlantınız yavaş bile olsa, WhatsApp’la hızlıca fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

6)Sesli Mesajlar

Bazen, sesiniz her şeyi anlatmaya yeter. Sadece tek bir dokunuşla, kısa bir merhaba demek ya da daha uzun bir hikaye anlatmak için bir Sesli Mesaj kaydedebilirsiniz.

7)Belgeler

E-posta ve dosya paylaşma uygulamalarıyla uğraşmadan PDF, belge, e-tablo, slayt gösterisi ve daha fazlasını gönderin. 100 MB’a kadar belge gönderebilirsiniz, böylece dilediğiniz herkese kolayca ne isterseniz gönderebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.