Süper Kulüp | Müzik | Magazin | Mekanlar | Dedikodular | Cemiyet |

Yerli otomobile ATSO’dan 25 milyon TL destek

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Aksaray ziyaretinde yerli otomobilin Aksaray’da üretilmesi halinde ATSO olarak toplam değeri 25 milyon TL olan arsa tahsisinin yapılacağını söyledi.

Yerli otomobile ATSO’dan 25 milyon TL destek
205
20 Ağustos 2017 - 14:22

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Aksaray ziyaretinde yerli otomobilin Aksaray’da üretilmesi halinde ATSO olarak toplam değeri 25 TL olan arsa tahsisinin yapılacağını söyledi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde başlayan yerli otomobil seferberliği kapsamasında, Türkiye genelinde en fazla veren il olmak istiyor ve yerli otomobil için gerekli olan arsa tahsisinde, ilimiz adına toplam değeri 25 TL olan organize sanayi bölgemizdeki bin dönümlük bir arsayı bu projeye hediye etmek istiyoruz. otomobil tüm Türk halkının en büyük sevdası olup, bu projenin hayata geçmesi ülkemizi otomotiv sektöründe çok büyük oranda ileri götürecektir. Aksaray yerli otomobilin üretilmesi noktasında hem stratejik konumu hem de teknik alt yapısıyla 81 il içerinde en uygun konumdaki şehirdir. Bugün ilimizde otomotiv sektöründe dünya devi olan kamyon ve lastik fabrikaları, bunlara paralel olarak ciddi oranda yan sanayi firmalar ilimiz organize sanayi bölgesinde üretim yapmaktadır. Ayrıca Aksaray Türkiye’nin tam merkezinde bulunan stratejik konumu nedeniyle ülkemiz genelinde karayolları ve limanlara en yakın şehirlerin başlarında gelmektedir. Bu yüzden yerli otomobil için en uygun konum Aksaray’dır. Aksaray iş dünyası olarak ülkemizin yararına olacak her projenin en büyük çisi ve talibiyiz. TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun bu noktada bize inanarak vereceğini biliyor yerli otomobilin bir an önce üretilmesini temenni ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.